ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Planų įsigyti NBA klubą neatsisakantis G. Žiemelis atskleidė – komandos prezidentu taptų A. Sabonis
tiesa.com
organizatorių nuotr.

Sausį savo planus per penkerius metus įsigyti NBA klubą atskleidęs verslininkas Gediminas Žiemelis ir toliau neatsisako tokių intencijų.

„Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas netgi turi išsirinkęs būsimąjį klubo prezidentą – duodamas interviu Lrt.lt, G. Žiemelis atskleidė, kad juo taptų Arvydas Sabonis. „Tikrai turiu ir kryptingai dirbu link to. Čia svarbus aspektas net ne pinigai, o patikra. Reikia ją pereiti, būti su krepšiniu susijusiu žmogumi. Reikia būti krepšinio mecenatu ir domėtis ta sritimi. NBA nenori, kad būtų įsileistas kvailas akcininkas, kuris nežino, kokius žaidėjus įsigyti ir kaip nustatyti klubo kryptį. Mes ir toliau planuojame skraidinti krepšinio klubus Kauno „Žalgirį“ bei Milano „Olimpia“.

Tai yra mūsų naujas klientas. Kaip ir minėjau, laikotarpis nesikeičia – 5 metų laikotarpis. Visų pirma turi įvykti mūsų įmonių grupės kotiravimas akcijų biržoje, ir tada jau turėsime kapitalo. Mes net ir su Arvydu Saboniu apie NBA klubą esame sutarę, ką daryti“, – pasako G. Žiemelis. Paklaustas, kokį susitarimą yra pasiekęs su dabartiniu Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu, verslininkas patikino, kad šis yra davęs sutikimą tapti NBA komandos prezidentu.

Tiesa, įsigyti pajėgiausios pasaulio krepšinio lygos ekipą lietuviui bus nelengva užduotis. Pigiausiai vertinama NBA komanda – Naujojo Orleano „Pelicans“ – praėjusių metų pabaigoje buvo įvertinta 1 mlrd. JAV dolerių, o ne mažiau įspūdingas sumas NBA klubų savininkai išleidžia ir kiekvieną sezoną – skaičiuojama, jog vieni metai jiems gali atsieiti net apie 200 mln. dolerių. Šiuo metu ne amerikietis ar kanadietis valdo vos vieną NBA klubą – indui Vivekui Ranadivei priklauso Sakramento „Kings“ komanda.

Beveik dešimtmetį Bruklino „Nets“ klubą valdė ir rusas Michailas Prochorovas, tačiau pernai jis 49 proc. šios komandos akcijų perdavė „Ali Baba“ savininkui Joe Tsai, kuris per artimiausius metus turėtų perimti ir likusią komandos akcijų dalį. NBA klubo įsigijimo galimybes ir sunkumus įvertinome sausio mėnesį publikuotame tekste. Jį galite rasti čia.

2019 09 18 11:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt