sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Planuojama leisti taikyti komendanto valandą vaikams nuo 12 metų amžiaus
tiesa.com
facebook asociatyvi nuotrauka

Vidaus reikalų ministerija planuoja priešintis Anglijos „peilių epidemijai” leisdami taikyti komendanto valandą vaikams nuo 12 metų amžiaus.

Anglijos bei Velso teismai įgaus papildomų galių bandant susidoroti su didžiuliu nerimu, keliamu asmenų, kurie galimai nešiojasi peilius ir yra įsitraukę arba gali įsitraukti į agresyvią nusikalstamą veiklą.  

Naujas „peiliais ginkluotų nusikaltėlių vykdomų nusikaltimų prevencijos potvarkis” (The knife crime prevention orders (KCPOs)) gali būti pritaikytas magistratų bei jaunimo teismų visiems, kas, policijos įsitikinimu, nešiojasi peilį.  

Pasiūlymuose įrašyta, kad teismai taip pat galės taikyti geografinius apribojimus 12 metų amžiaus asmenims ar uždrausti jiems susitikti su tam tikrais asmenimis.  

Tokia schema, dar šių metų sausį pasiūlyta vidaus reikalų ministro Sajid Javid, buvo gausiai kritikuojama. Viena iš schemos kritikių, nužudyto paauglio Stephen Lawrence mama Baroness Lawrence sakė, kad „yra geresnių būdų susitvarkyti su peiliais ginkluotų nusikaltėlių vykdomu nusikalstamumu, nei kriminalizuoti vaikus”.  

Jos manymu, vyriausybė daugiau dėmesio turėtų skirti vaikų švietimui ir vesti edukacinę veiklą, kuri parodytų kas laukia tų, kurie prisijungia prie agresyvios nusikalstamos veiklos.  

Šis naujas veiksmų planas viešojoje erdvėje pasirodė praėjus vos kelioms dienoms nuo to, kai vyriausybės planas kovą perkelti į kepta vištiena prekiaujančias užkandines buvo pakrikštytas „atšokusiu” bei „rasistiniu”

2019 08 21 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt