penktadienis, spalio 2 d.
Po avarijos paralyžiuotą lietuvę gelbsti kolegos britai
tiesa.com

Kento grafystėje gyvenančios jaunos lietuvės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai ją partrenkė ir iš įvykio vietos pabėgo nuo policijos vogtu automobiliu sprukęs narkotikų prekeivis. Sunkiai sužalota moteris atsidūrė neįgaliojo vežimėlyje, tačiau jos kolegos bendradarbės neužmiršo.

Praėjusių metų rugsėjo 18-osios vakare pietryčių Anglijoje esančiame Chatham’o mieste dideliu greičiu važiavęs automobilis partenkė lietuvę Dorotą Paškevič, kuri po smūgio pakilo į orą, trenkėsi į pastato sieną ir nukrito ant šaligatvio.

Automobilis net nestabtelėjęs nuvažiavo.

Sunkios pasekmės

Sužalotoji skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai diagnozuotos sunkios galvos bei nugaros traumos, moteris kelias savaites praleido intensyvios terapijos skyriuje.

Jos gyvybę išsaugoti pavyko, deja, medikų išvados buvo negailestingos: sužeidimai tokie sunkūs, jog jaunos moters kūnas liko paralyžiuotas, teigiama, kad šis įvykis jos gyvenimą sutrumpins 20-25 metais.

D. Paškevič būklė reikalavo nepertraukiamos rūpybos ištisą parą. Veterinarijos studijas baigusi ir trokštamą darbą Gillingham’o klinikoje gavusi lietuvė nuo lemtingojo vakaro negali pasirūpinti savimi, o jos globa tėvams tapo sunkia finansine našta.

Todėl jos kolegos iš klinikos užsibrėžė surinkti Dorotai 25 tūkst. svarų sterlingų. Tai jie bando padaryti ne tik specialioje, aukų rinkimui skirtoje interneto svetainėje, bet ir organizuoja specialų žygį, kurio metu surinktos lėšos atiteks D. Paškevič.

AUKOTI GALIMA ČIA

 

Žygis turėtų vykti šį mėnesį.

Beje, D. Paškevič būklė nuo vasario mėnesio gerokai pasitaisė – ji pradėjo judinti rankas, viršutinę kūno dalį, o prieš kelias dienas baigė specialų gydymą reabilitacijos centre.

Tikimasi, kad 28 metų moters būklė ir toliau sparčiai gerės.

Švelni bausmė

J. Kalemba. Kento policijos nuotr.

Tuo tarpu avarijos kaltininkas – bent 8 kartus už įvairius nusikaltimus anksčiau teistas Jonathon’as Kalemba – nuteistas 3 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, kuri subendrinta su kita bausme už narkotikų prekybą.

Taigi, iš viso nuteistasis kalėjime turėtų praleisti šiek tiek ilgiau nei 8 metus – tokia yra Maidstone'o karūnos teismo balandį paskirta bausmė.

Tą vakarą J. Kalemba spruko nuo jį persekiojusių policijos pareigūnų: vyras važiavo vogta mašina ir su savimi turėjo pardavimui skirtų narkotikų.

Teisme jis aukos atsiprašė ne iš karto, spėjama – advokatų paragintas. J. Kalemba parašė laišką nukentėjusiasai ir apgailestavo dėl savo poelgio bei įvykio pasekmių.

Kai laiškas buvo skaitomas, D. Paškevič sėdėjo teismo salėje prieš kaltinamąjį.

Negali parodyti pykčio

Vėliau ji taip pat paskelbė skausmo kupiną savo pranešimą, kuriame sielvartingai aprašė savo dabartinė būklę. 

„Mano gyvenimas atimtas iš manęs. Buvau pamišusi dėl savo darbo, mėgau tapyti, kopti į uolas. Dabartinė mano būklė yra tokia, kad aš niekada daugiau negalėsiu to daryti.

Aš sumišusi dėl savo ateities, negaliu apie tai galvoti. Neturiu pasirinkimo, tiesiog leidžiu dienas. Mano gyvenimas buvo pavogtas iš manęs. Netekau geriausių akimirkų. Esu įkalinta vežimėlyje.

Pykstu dėl to, kas man buvo padaryta, tačiau mano kūnas net neleidžia man to parodyti.

Iš manęs viskas atimta. Tapti vaterinarijos gydytoja buvo mano svajonė. Esu vienintelis vaikas šeimoje, sunkiai dirbau, kad tėvai galėtų didžiuotis manimi.

Myliu gyvūnus ir vaikus. Penkerius su puse metų Lietuvoje studijavau veterinarijos mokslus. Diena, kai gavau diplomą, buvo viena iš laimingiausių mano gyvenime. Didžiuojuosi savimi ir savo pasiekimais. Gillingham’e gavau svajonių darbą, dirbau ten apie metus.

Bet tada įvyko avarija.

Dabar mano gyvenimas sunaikintas. Labai pykstu dėl to, kas įvyko, negaliu atlikti paprasčiausių veiksmų, tai už mane daryti priversti kiti. Jaučiuosi pažeminta. Greta manęs nėra mano mamos.

Kai aš verkiu, net nesudrėksta mano akys.

Negaliu apkabinti, negaliu pabučiuoti. Aš visada norėjau vaikų, norėjau kurti šeimą. Jeigu ir galėsiu turėti vaikų, negalėsiu jų priglausti prie savęs.

Aš įkalinta ir galiu tik žiūrėti, kas vyksta aplink mane, tačiau pati dalyvauti negaliu“, – rašoma paviešintame D. Paškevič pareiškime.

2018 05 04 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt