penktadienis, sausio 22 d.
Po „Brexit“ iš Jungtinės Karalystės ES piliečiai gali būti deportuojami net dėl mažų nusižengimų
Alfa.lt

Pagal JK vidaus reikalų sekretorės Priti Patel siūlomas „Brexito“ imigracijos pažabojimo taisykles, ES piliečiai gali būti deportuojami net dėl mažiausių nusižengimų ir net nepaisant, ar jie turi leidimą gyventi šalyje.

Anot portalo „The Independent“, prieš tai buvusios taisyklės, kad nusižengę užsieniečiai iš šalies būna išvaromi tik dėl grėsmės šalies saugumui, nuo sausio turėtų būti gerokai sustiprintos. Svarbiausia, kad šios paskelbtos taisyklės palies ir daugiau nei 3 mln. ES piliečių, kurie šiuo metu yra gavę ar tikisi gauti nuolatinio gyvenimo leidimus.

Už imigrantų teises kovojantis advokatas Colinas Yeo perspėjo, kad toks griežtas taisyklių pakeitimas yra „milžiniškas posūkis“ nuo ankstesnių taisyklių, kai būdavo proporcingai įvertinama asmens reali grėsmė prieš deportaciją.

„Vidaus reikalų ministerija jau ir taip taikėsi į ES piliečius bei deportuodavo daugelį jų laužydama ES įstatymus, – teigė teisės ekspertas. – Tačiau manau, kad deportuojamų ES piliečių skaičius gerokai išaugs nuo 2021 m. sausio.“

„Tarp tokių žmonių bus net tie ES piliečiai, kurie jau gimė JK arba buvo atvežti būdami maži vaikai ir dar negavo britų pilietybės“, – pridūrė C. Yeo.

ES piliečiams JK atstovaujanti organizacija „The3million“ teigė, kad P. Patel taip ir nesugebėjo atsižvelgti į anksčiau buvusių skandalų dėl deportacijų griežtinimo.

„ES piliečiai nuo 2021 m. sausio taps priešiško režimo dalimi, kurioje mes matysime tėvus, atskirtus nuo vaikų ir šeimų ir grąžintus į valstybes, kurias jie jau menkai tebežino“, – teigė organizacijos bendrakūrėja Maike Bohn.

Ši deportacijos politika, kuri buvo paviešinta kartu su „Brexito“ imigracijos planais, sugriežtins anksčiau buvusį reikalavimą „svarstyti deportacijos galimybę tiems, kurie yra JK ir yra nubausti ilgesne nei 12 mėnesių laisvės atėmimo bausme“.

„Kada 12 mėnesių teistumo sąlyga neatitiks, užsienio nusikaltėlis vis tiek bus svarstomas dėl deportacijos, kai tai bus naudinga viešajai gerovei, įskaitant ir tuos atvejus, kai jie turi rimtą ar pasikartojančią nusikaltimų istoriją“, – teigiama Vidaus reikalų ministerijos dokumente. 

2020 07 16 11:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt