antradienis, rugpjūčio 4 d.
Po „Brexit“ vis daugiau lietuvių nori studijuoti Anglijoje
tiesa.com

Žinia, kad po BREXIT Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė toliau teiks paramą ES studentams paveikė ir lietuvius – jie vis dažniau renkasi studijas šios šalies universitetuose.

Nepaisant praejusių metų birželio mėnesį įvykusio BREXIT, JK vyriausybė paskelbė, kad ir toliau teiks finansavimą studentams iš Europos Sąjungos, norintiems čia studijuoti nuo 2017-2018 metais. Tai yra puiki žinia lietuviams, kurie suskubo teikti aplikacijas studijuoti Anglijos ir Velso universitetuose.

Pakalbintas švietimo agentūros „Study Britannia“ vadovas Shamsul‘as Alam‘as teigia, kad kompanija sulaukia maždaug 30 procentų daugiau lietuvių, kurie nori studijuoti Anglijos universitetuose, nei prieš metus. Pasak jo, tai suintensyvėjo po to, kai JK vyriausybė galutinai patvirtino, jog visi ES gyventojai turės galimybę teikti paraiškas studijų finansavimui gauti. 

„Nors lietuviai dažnai kreipiasi į mus, norėdami išsirinkti, kur ir ką studijuoti, tačiau šiuo metu pastebime ypatingą susidomėjimą“, – teigia Sh. Alam.

„Tai, manau, galima sieti su tuo, jog daugelis nori pasinaudoti galimybe įgyti išsilavinimą, kol dar tai įmanoma. Juk negali žinoti, kokius sprendimus Jungtinės Karalystės vyriausybė priims po 5 ar 10 metų. Šiuo metu yra pats geriausias laikas dar „spėti į pralekiantį traukinį“, - svarsto „Study Britannia“ vadovas.

Šių metų balandžio 21-ąją JK vyriausybės posėdžio metu buvo nutarta, kad Europos Sąjungos piliečiai, tarp jų ir lietuviai, bei jų šeimos nariai, kurie iki 2018 metų rugpjūčio mėnesio kreipsis dėl studijų universitete finansavimo, turės tokias pat paramos gavimo sąlygas, kaip ir JK gyventojai.
 
Savo sprendimą Jungtinės Karalystės universitetų ir mokslų ministras Jo Johnson‘as grindė tuo, kad studentai iš viso pasaulio labai praturtina aukštasias mokyklas ir atneša pasaulietiškumo. 
 
„Mes užtikriname, kad studentas ne tik gaus lengvatinę paskolą tam kursui, kuriame studijuoja, bet ir visų studijų metu“, – abejones dėl finansinių garantijų gavimo galutinai išsklaide ministras.

[8277]

Palengvėjimą pajuto 125 000 iš Europos Sąjungos į Jungtinę Karalystę atvykusių piliečių, kurie jau yra pradėję, ar pareiškę norą studijuoti šioje šalyje.

Roehamptono universitete pernai verslo vadybą pradėjusi studijuoti Lina teigia, kad labai džiaugiasi savo sprendimu nebeatidėlioti mokslų ateičiai ir pradėti jas tuoj pat.

„Kadangi stojau iš kart po BREXIT, aplinkiniai gąsdino, jog studijų nebaigsiu arba nebegausiu finansavimo, tačiau mokslo metų pradžioje buvome nuraminti universiteto vadovų, o pasirodžius JK nutarimui, dvejonių visai nebeliko. Esu labai patenkinta, kad pasiryžau stoti būtent dabar ir [red. past. šio proceso] neatidėliojau“, – tikino lietuvė Lina.

Pagal dabartines JK studentų finansavimo taisykles, ES piliečiai turi teisę gauti bakalauro ir magistratūros studijų paskolas, jeigu jie Europos ekonominėje erdvėje gyveno mažiausiai 3 metus iki studijų. Tie ES piliečiai, kurie Didžiojoje Britanijoje gyveno ilgiau nei 5 metus arba dirbo ne mažiau 3 menesių, taip pat gali kreiptis dėl pragyvenimo paramos, siekiančios daugiau nei 9 000 svarų sterlingų.

Paraiškas studijuoti (nuo šių metų spalio mėnesio) dar galima teikti iki rugsėjo 15 d. Taip pat jau galite aplikuoti ir sausio mėnesio semestrui.

Daugiau informacijos rasite apsilankę „Study Britannia“ puslapyje.

Tel: 020 3302 7144

E-mail: info@studybritannia.com

Facebook

2017 09 08 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt