sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Po didžiulio gaisro rytų Londone – ugniagesių perspėjimas nekurti grilių balkonuose
tiesa.com
Twitter.com
Gaisro padariniai Barkinge

Po didžiulio gairo rytų Londone, Barking Riverside, sunaikinusiame 20 būstų, Londono ugniagesių brigada įspėja žmones apie balkonuose užkuriamų grilių keliamą pavojų.

Ugniagesiai nori, kad žmonės mėgautųsi vasara ir jos teikiamais malonumais bei laiką leistų balkonuose, tačiau perspėja būti itin atsargiais kai juose yra rūkoma ar ant griliaus kepami mėsos patiekalai. Dar geriau būtų, jei pastaroji veikla būtų atliekama tik tam skirtose specialiai įrengtose vietose. 

Jau dvejus metus kiekvieną mėnesį ugniagesiai sostinėje užgesina vidutiniškai 15 balkonuose kilusių gaisrų. Juos sukelia neteisingai sutvarkytos cigarečių nuorūkos, kurios dažniausiai numetamos bet kur neužgesintos ar panašūs dalykai, tokie kaip prie šilumą ar karštį skleidžiančių daiktų padėti greitai užsiliepsnoti galintys daiktai.

Nemažai gaisrų kyla ir dėl neatsargiai balkonuose naudojamų grilių.

Ugniagesiai atkreipia dėmesį ir į birželį kilusį gaisrą De Pass Gardens, kurį gesino daugiau kaip 100 ugniagesių. Į įvykio vietą – Samuel Garside House – atvykus brigadoms paaiškėjo, kad degė visi daugiabučio balkonai, kurie buvo mediniai.

Gaisro priežasčiai nustatyti vis dar vyksta tyrimas, tačiau Londono ugniagesių brigada yra beveik įsitikinusi, kad gaisrą sukėlė „netinkamas rūkymo medžiagų sutvarkymas ar balkone naudotas grilis“.

„Jei turite medinį ar iš greitai užsidegančių medžiagų padarytą balkoną, būtina įsitikinti, kad cigaretės ar kitos rūkymo medžiagos yra tinkamai sutvarkomos. Taip pat balkonuose nereikėtų kūrenti grilių. Dažniausiai jiems ten nėra pakankamai vietos ir ugnis yra per arti balkono turėklų, pastato sienų, dėl ko taip pat gali kilti gaisras. Ugnis padaro labai daug žalos, gali sunaikinti namus, taip pat atimti gyvybę, tad rizikuoti neverta. Taip pat raginame žmones peržiūrėti balkonuose laikomus daiktus. Dažnai juose matome nenaudojamus čiužinius, elektrinius prietaisus, baldus, kas taip pat gali tapti gaisro priežastimi ar leisti ugniai sparčiai plisti“, – teigė Charlie Pugsley, ugniagesių brigados komisaro padėjėjo pavaduotojas.

Šiuo metu Samuel Garside House yra remontuojamas. Savivaldybės atstovai atlieka labiausiai pažeistų namo vietų saugumo patikrinimus.

2019 08 29 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt