antradienis, spalio 26 d.
Po Harry and Meghan kirčio karališkajai šeimai Bakingamo rūmus purto krizė
BNS
SCANPIX

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II (Elzbieta II) antradienį rengia skubias konsultacijas dėl Bakingamo rūmus ištikusios krizės, išprovokuotos princo Harry (Hario) ir jo žmonos Meghan Markle (Megan Markl) šokiruojančio interviu, sulaukusio didžiulio atgarsio visame pasaulyje, pranešė vietos žiniasklaida.

Sasekso kunigaikščių interviu JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey (Oprai Vinfri), kuriame kalbėta apie savižudiškas mintis, giminaitį rasistą ir tradicijų supančiotą sosto įpėdinį, yra atviriausias ir išsamiausias pasakojimas apie karališkosios šeimos vidaus reikalus nuo 1995 metais Harry motinos princesės Dianos duoto interviu, kuriame ji papasakojo apie savo byrančią santuoką.

36 metų Harry sakė, kad jį iš tiesų nuvylė jo tėvas, sosto įpėdinis princas Charlesas (Čarlzas), kurį laiką neatsiliepinėjęs į jo skambučius.

Anot Harry, tiek jo tėvas Charlesas, tiek vyresnysis brolis princas Williamas (Viljamas) yra supančioti monarchijos taisyklių.

„Jie negali pasitraukti. Ir dėl to jaučiu didžiulę užuojautą“, – kalbėjo princas sekmadienį vakare televizijos CBS parodytame interviu, aiškindamas savo ir žmonos dramatišką sprendimą atsitraukti nuo karališkųjų pareigų.

39 metų Meghan, kurios tėvas yra baltasis, o motina – juodaodė, sakė, jog buvo visiškai nepasiruošusi gyvenimui karališkojoje šeimoje.

Anot Harry žmonos, ji nesulaukė pagalbos, kai ją ištiko psichikos sveikatos krizė, be to, sužinojo, jog būta oficialaus susirūpinimo dėl jos dar negimusio kūdikio odos spalvos.

„Aš... tiesiog nebenorėjau gyventi. Ir tai buvo labai aiški, reali ir bauginanti pastovi mintis“, – sakė ji O. Winfrey.

Meghan papasakojo, jog karališkojoje šeimoje nerimauta, ar labai tamsi bus jos pirmagimio oda. Anot jos, Harry jai atskleidė, jog dar prieš poros pirmagimio gimimą 2019 metų gegužės 6 dieną būta pokalbių apie Archie (Arčio) išvaizdą.

Tiek Harry, tiek Meghan atsisakė įvardyti apie tai kalbėjusį karališkosios šeimos narį, tačiau O. Winfrey pirmadienį pareiškė, jog princas jai pasakęs, kad 94 metų karalienė ir jos 99 metų sutuoktinis princas Philipas (Filipas) apie tai nekalbėję.

Rasizmas

Šis interviu, ypač šokiruojantys poros teiginiai apie rasizmą, išprovokavo audringą reakciją abiejose abiejose Atlanto pusėse.

Pats Harry anksčiau yra sulaukęs kaltinimų dėl rasistinio įžeidimo buvusiam karo tarnybos kolegai ir buvo nufotografuotas viename karnavalo vakarėlyje vilkintis nacių uniformą.

Jis sakė, kad Meghan paskatino jį spręsti šią problemą.

Monarchijos priešininkų grupė „Respublika“ (Republic) pareiškė, kad interviu metu atskleisti faktai rodo, jog ši institucija „išgyvena rimčiausią krizę nuo 1936 metų abdikacijos“, turėdama galvoje Eduardo VIII sprendimą atsisakyti sosto, kad galėtų vesti išsiskyrusią amerikietę.

Skambant politikų raginimams atlikti nuodugnų tyrimą, ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), kurio paties pažiūros jam dirbant laikraščio skiltininku laikytos rasistinėmis, atsisakė pateikti komentarą.

JK laikraščių antradienio numeriuose rašoma apie suirutę karališkojoje šeimoje, supurtytoje šokiruojančio interviu.

Bakingamo rūmai kol kas jokio oficialaus pareiškimo apie minėtą interviu nepaskelbė.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 09 14:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt