šeštadienis, vasario 27 d.
Po itin griežtų Johnsono nurodymų – sumaištis Jungtinėje Karalystėje
tiesa.com
pixabay.com

Didžiojoje Britanijoje antradienio rytą kilo sumaištis, premjerui Borisui Johnsonui išvakarėse nurodžius trims savaitėms uždaryti visas neesmines įstaigas ir įmones, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą šalyje.

Vyriausybė liepė užsidaryti daugumai parduotuvių, uždraudė didesnius nei trijų žmonių susibūrimus ir paragino visus, išskyrus būtiniausius darbuotojus, palikti namus tik prireikus nusipirkti maisto, vaistų ar prasimankštinti.

Tačiau, kaip matyti nuotraukose, antradienį kai kuriose Londono metro linijose traukiniai tebebuvo perpildyti, kilus painiavai dėl to, kam vis dar leidžiama eiti į darbą. Sostinės meras Sadiqas Khanas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė:

„Negalėčiau to pasakyti griežčiau: tučtuojau turime liautis naudotis viešuoju transportu bet kokiais nebūtinais tikslais. Darbdaviai: prašome sudaryti sąlygas savo darbuotojams dirbti iš namų, nebent [vykti į darbą] yra absoliučiai būtina. Šių taisyklių nepaisymas reiškia, kad prarasime daugiau gyvybių.“

Anot vyriausybės, policija turės įgaliojimus išsklaidyti neteisėtus susirinkimus ir skirti baudas taisyklių pažeidėjams. Tačiau kritikai pažėrė abejonių, ar įmanoma priversti žmones laikytis tokių griežtų reikalavimų.

2020 03 24 11:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt