ketvirtadienis, spalio 29 d.
Po nesėkmingo finalo – tiesa apie traumos padarinius
tiesa.com

Rūtos Meilutytės pasirodymas Rio de Žaneiro olimpiadoje neprilygo jos pasirodymui Londono baseine, tačiau tai neturėtų sustabdyti 2012 metų olimpinės čempionės siekti pergalių ateityje. Po nesėkmingo pasirodymo plaukimo žvaigždė sulaukė daug padrąsinamųjų žodžių, o jos medikai atskleidė, kad šie metai buvo sunkiausi jos karjeroje.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finale R. Meilutytė užėmė tik 7-ąją vietą, tačiau tokiam rezultatui yra paaiškinamų priežasčių – pastarasis sezonas Lietuvos sportininkei buvo sudėtingas, pasirengimą žaidynėms apkartino trauma. Tačiau panikuoti tikrai nereikia – viskas dar prieš akis.

Itin jautrūs Rūtai adresuoti žodžiai atkeliavo iš „Physio Conditioning“ klinikos, kurioje po rankos lūžio (alkūnę lietuvė susilaužė 2015-ųjų rudenį, nukritusi nuo dviračio Plimute) reabilitaciją atliko ir apskritai savo sportinę formą gerino garsiausia mūsų šalies plaukikė.

„Mūsų kelias į Rio. Labai lengva pasiduoti tai beprotybei dėl medalių, kuri neatsiejama nuo šių Olimpinių žaidynių, ir pradėti galvoti, kad visą triūsą ir širdį galime įvertinti tik taip.

Sportininkams vien kelialapis į Olimpinių žaidynių finalą yra didžiulis pasiekimas, reikalaujantis labai daug fizinių ir psichologinių pastangų.

Šį kartą Rūtos laukė žymiai sunkesnė kelionė, nei ta, kurią teko įveikti 2012 metais Londone. Kai nukrito nuo dviračio ir patyrė karjerą galėjusį kainuoti lūžį visai šalia alkūnės sąnario, išsigandome, kad čia mūsų kelionė į Rio ir baigsis. Tačiau Rūta – tikra kovotoja. Mėnesiai reabilitacijos, skausmas ir operacija jos nė akimirkai neprivertė liautis tikėjus, kad į Rio ji keliaus. Vos alkūnė vėl pradėjo funkcionuoti kaip reikia, sunkiai dirbome baseine ir sporto salėje, susigrąžinome galią, jėgą, pasitikėjimą ir tikėjimą.

Priartėjome labai arti tikslo. Labai arti. Šį kartą be medalio, bet Rūta yra tikrų tikriausia čempionė. Sunkus kelias, kurį ji įveikė iki finalo, yra neįtikėtinas fizinis ir psichologinis pasiekimas, pergalė bet kokia kaina, pergalė prieš visus – įskaitant ir dopingą. Mes pradedame ruoštis Tokijui.

Nežinome, su kokiomis kliūtimis teks susidurti šį kartą, tačiau dėl vieno esame tikri – mūsų kelias į Rio įrodė, kad Rūtai nebaisūs jokie iššūkiai.

Šiandien jai liūdna, bet tai praeis. Netrukus ji prisimins, kokia stipri, ryžtinga, atsidavusi ir nuostabi yra.

Tai ne nesėkmė – tik dar viena pamoka, kurią teks išmokti. Šaunuolė, čempione!“, – rašoma „Physio Conditioning“ feisbuko profilyje.

Primename, kad R. Meilutytei iki šiol priklauso 100 m krūtine pasaulio rekordas – 2013-ųjų liepos

29-ąją Barselonoje ji atstumą įveikė per 1:04,35 min. Tame pačiame čempionate Lietuvė iškovojo aukso medalį.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse R. Meilutytė finišavo septinta. Auksą iškovojo amerikietė Lilly King, sidabrą – rusė Julija Jefimova, į žaidynes patekusi tik po dopingo skandalo ir sulaukusi milžiniškos kritikos bei pasmerkimo iš įvairių pasaulio kraštų.

2016 08 10 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt