sekmadienis, gegužės 22 d.
Po nesėkmių fronte – valymai Rusijos armijos viršūnėse: vieni nušalinti, kiti net suimti?
Alfa.lt
Alfa.lt
Tokį „atpirkimo ožių“ - Rusijos karinių vadovų sąrašą pateikė Dailymail.co.uk.

Gegužės 9-ąją pergalės Ukrainoje negavęs Vladimiras Putinas imasi stalinistinių metodų prieš savo armijos vadus. Pasak Ukrainos prezidento administracijos patarėjo Oleksijaus Arestovyčiaus, vyriausiasis Rusijos kariuomenės vadas generolas Valerijus Gerasimovas buvo nušalintas nuo pareigų, o daugybė kitų karininkų buvo atleisti arba areštuoti, nes, kaip kalbama, vyksta aukščiausio rango karininkų valymas, rašo Dailymail.co.uk.

Karinės žvalgybos veteranas, vienas prezidento Volodymo Zelenskio artimiausios aplinkos žmonių O. Arestovyčius pranešė, kad Rusijos kariuomenės štabo viršininkas V. Gerasimovas nušalintas nuo pareigų, nes V. Putinas ieško atpirkimo ožių, kuriuos galėtų apkaltinti dėl nesėkmingos invazijos į Ukrainą.

O. Arestovyčius interviu Markui Feiginui trečiadienio vakarą sakė: „Remiantis preliminaria informacija, Gerasimovas de facto nušalintas nuo pareigų. Jie sprendžia, ar duoti jam laiko sutvarkyti reikalus, ar ne.“

Jis pridūrė: „Vakarų karinės apygardos pirmosios tankų armijos vadas generolas leitenantas Sergejus Kiselis taip pat buvo suimtas ir atleistas po to, kai pirmoji tankų armija buvo sutriuškinta netoli Charkivo.“

Dar du kariuomenės vadai esą buvo atleisti dėl didelių nuostolių mūšio lauke, paskelbė Ukrainos vidaus reikalų ministerija. Ji taip pat teigė, kad Juodosios jūros laivyno vadas buvo atleistas ir suimtas, o dėl jo pavaduotojo admirolo pradėtas tyrimas.

Tiesa, O. Arestovyčius pabrėžė, kad jo informacija yra preliminari, tačiau V. Gerasimovas pirmadienį nepasirodė gegužės 9-osios parade Maskvoje. Kiek anksčiau pranešta, kad V. Gerasimovas buvo sužeistas šrapneliu Ukrainoje.

Rusijos armija, kadaise vadinta antrąja pagal pajėgumą pasaulyje, patyrė daugybę žeminančių pralaimėjimų Ukrainoje. Kijevo teigimu, nuo vasario Rusija neteko mažiausiai 26 tūkst. karių, sunaikinta daugiau nei tūkstantis tankų ir kitos karinės technikos. Šią savaitę Rusijos kariai buvo išžudyti, kai bandė persikelti per upę Donbase.

„Po nesėkmės Ukrainoje – represijos ir valymai Rusijos kariuomenėje, – sakoma Ukrainos vidaus reikalų ministerijos valdomame „Telegram“ kanale. – Juodosios jūros laivyno vadas admirolas Igoris Osipovas buvo nušalintas nuo pareigų ir suimtas. [Atliekami] tyrimo veiksmai, susiję su... laivyno vado pirmuoju pavaduotoju, viceadmirolu Sergejumi Pinčiuku. Dėl didelių personalo, ginklų ir karinės įrangos nuostolių [Rusija] atleido 6-osios armijos vadą generolą leitenantą Vladislavą Eršovą, Vakarų karinės apygardos tankų armijos vadą generolą leitenantą Sergejų Kiselį ir vieną iš vado pavaduotojų. [Taip pat atleistas] pietinės karinės apygardos 22-ojo armijos korpuso vadas generolas majoras Arkadijus Marzojevas.“

Jei informacija pasitvirtins, tai bus didžiausias iki šiol per konfliktą vykęs aukštų Rusijos armijos vadų valymas ir tai bus V. Putino taktinis pripažinimas, kad invazija iš esmės buvo nesėkminga, rašo Dailymail.co.uk.

Šios savaitės pradžioje patikimų šaltinių Rusijos specialiosiose tarnybose turintis žurnalistas Andrejus Soldatovas pranešė, kad V. Putinas nušalino Federalinę saugumo tarnybą (FSB) nuo Ukrainos reikalų ir šią sritį perdavė karinei žvalgybai GRU.

2022 05 13 16:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt