trečiadienis, liepos 8 d.
Po referendumo imigracija į JK sumažėjo ketvirčiu milijono
tiesa.com

Nuo praėjusių metų birželį įvykusio ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos lėmusio referendumo šalis tapo mažiau patraukli užsieniečiams: grynoji imigracija per šį laiką sumažėjo šimtais tūkstančių.

Ketvirtadienį (2017 m. lapkričio 30-ąją) pirmą kartą viešai paskelbta imigracijos statistika, kuri tiksliai apibūdina žmonių judėjimą į ir iš JK per pilnus metus nuo referendumo.

Nacionalinio statistikos biuro (Office for National Statistics, ONS) duomenys atskleidžia, kad per 12 mėnesių nuo 2016 metų birželio pabaigos į JK atvyko 572 tūkst., išvyko – 324 tūkst. žmonių. Išskirtas ES piliečių judėjimas – paaiškėjo, jog į JK gyventi atvykstančių bendrijos piliečių sumažėjo ketvirtadaliu: per metus atvyko 80 tūkst., išvyko – net 123 tūkst.

„Anksti sakyti, kad šis nuosmukis yra ilgalaikė tendencija“, – skaičius komentavo ONS imigracijos statistikos kontrolierė Nicola White.

Per tą patį laikotarpį sumažėjo ir iš kitų šalių į JK atvykstančių žmonių.

Ir nors dėl to jau ėmė skųstis JK verslas, imigracijos ministras Brandon’as Lewis’as po naujausios statistikos paskelbimo pareiškė, jog Jungtinė Karalystė išlieka šalimi, patraukli „šviesiausiems ir geriausiems“.

Ir nors grynoji imigracija per metus sumažėjo 230 tūkst. žmonių, šie skaičiai vis dar netenkina valdančiųjų konservatorių siekiamo tikslo – jie skelbė, kad po „Brexit“ grynoji imigracija turėtų sumažėti iki dešimčių tūkstančių.

Šiam tikslui pasiekti britai žada susigrąžinti pasienio kontrolę ir nesilaikyti vieno iš pagrindinių ES principo, reikalaujančio užtikrinti laisvą žmonių judėjimą.

Valdantieji savo tikslo rengiasi neatsisakyti net ir tuo atveju, jeigu ES nutrauks britams prieigą prie vieningos rinkos ir nesudarys naujos prekybos sutarties.

2017 11 30 13:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt