trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Po šiurpios su prekyba žmonėmis susijusios statistikos paviešinimo migracijos departamento specialistai mokėsi atpažinti prekybos žmonėmis aukas
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Šių metų lapkričio mėnesį Migracijos departamento specialistams buvo surengti mokymai, kaip atpažinti prekybos žmonėmis aukas.

Minėtuose mokymuose dalyvavo šešiasdešimt klientų aptarnavimo srityje dirbančių Migracijos departamento specialistų.

Mokymus vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė. Centro vadovė apžvelgė pagrindines prekybos žmonėmis formas, paaiškino jų paplitimo mastą Lietuvoje, taip pat nurodė tendencijas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, siekiant atpažinti prekybos žmonėmis aukas.

Susitikimo metu nemažai dėmesio buvo skirta atpažinti prostitucijos, fiktyvių santuokų, nelegalaus darbo aukas, paaiškinta, kaip bendradarbiauti su kitomis institucijomis, siekiant aukoms suteikti visapusišką pagalbą. Dar visai neseniai nuskambėjo net keletas šalį sukrėtusių skandalų, susijusių su prekyba žmonėmis. Vienas jų - nepelno siekiančios organizacijos „Stop the traffik“ paviešinta gluminanti statistika - jų duomenimis ne mažiau, nei 11 tūkst. į Jungtinę Karalystę (JK) emigravusių lietuvių iš tiesų tapo prekybos žmonėmis aukomis ir pateko į vergiją.
 
Negana to tai - saugus skaičius, turint omenyje, kad didelė dalis tokių atvejų niekada neiškyla į viešumą.
 
Pasak portalo prekybazmonemis.lt prekyba žmonėmis gali būti:
 
- Seksualinis išnaudojimas
- Vergiškas darbas
- Išnaudojimas nusikaltimų vykdymui
- Prekyba organais
- Priverstinės santuokos
- Elgetavimas
- Vaikų pornografija
- Moterų išnaudojimas surogatinei motinystei
- Vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.
 
Dažnai prekyba žmonėmis yra glaudžiai susijusi ir su kitomis nusikalstamomis veikomis. Kad nusikaltimas būtų identifikuotas kaip prekybos žmonėmis atvejis, yra svarbu įvardinti tris pagrindinius įtartinos veiklos elementus:
- Veiksmą, kuris yra/buvo įvykdytas. T.y. Žmogus buvo įdarbinamas, pervežamas, išvežamas, įkalinamas ar kt.
- Priemones, kuriomis buvo paremtas veiksmas. T.y. Prievarta, šantažas, grasinimai, pasinaudojimas žmogaus socialiniu, psichologiniu, fiziniu ar finansiniu pažeidžiamumu arba atlygis, kuris buvo sumokėtas žmogaus „pardavėjui“.
- Tikslą, dėl kurio buvo vykdomas veiksmas. T.y. Išnaudojimas darbui, seksualinių paslaugų teikimui, nusikaltimų vykdymui, organų pašalinimui, surogatinei motinystei ar kt.
 
Plačiau apie prekybą žmonėmis galite pasiskaityti čia: http://www.anti-trafficking.lt/page/apie-mus
Ir čia: http://prekybazmonemis.lt/kas-yra-prekyba-zmonemis/

2019 11 13 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt