pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Policijai Anglijoje – nauji reikalavimai
tiesa.com

Ginkluotosios policijos pajėgos, riaušių malšinimo būriai ir gatvėje atsitiktinius praeivius apieškantys pareigūnai turėtų nešioti filmavimo kameras, pritvirtintas prie kūno. Tokį pasiūlymą pateikė Jungtinės Karalystės liberaldemokratai prisidėdami prie įstatymų reformų artėjant rinkimams, skelbė standard.co.uk.

 Įstatymo ir tvarkos reforma, kurią politikai žada įsigalėsiant nuo 2015-ųjų, taip pat siūlo uždrausti pareigūnams apieškoti atsitiktinius praeivius viešose vietose. Pagal naują pasiūlymą, šiam veiksmui atlikti policininkai privalėtų gauti orderį iš teisėjo.

Vidaus reikalų sekretorius Normanas Bakeris įsitikinęs, kad patikrinimai gatvėse sėja nepasitikėjimą teisėsauga: „Pernelyg daug žmonių susiduria su patikra gatvėje, kuri dažniausiai paremta stereotipais. Nekaltų žmonių apieškojimas sukelia nereikalingą įtampą, kuri negali būti ignoruojama“.

N. Bakerio padėjėjai pabrėžė, kad filmavimo kameros palengvintų skundų dėl policijos elgesio tyrimus. Šiuo metu tiriant skundus remiamasi tik pareigūno ir įtariamos aukos žodžiais. Filmavimo kameros padėtų apsaugoti teisėsaugininkų bei visuomenės interesus.

Politikai prisiminė Žmogaus teisių komisijos tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad juodaodžiai Londono gatvėse be priežasties sustabdomi ir apieškomi 7 kartus dažniau nei baltaodžiai, mišrių rasių piliečiai – 2,6 karto, o azijiečiai – 2 kartus dažniau.

Šiuo metu Metropoliteno policijos pareigūnai patruliuodami išbando keletą skirtingų filmavimo kamerų. Teisėsaugininkai įsitikinę, kad įrašai padės atskleisti ne tik netinkamus policininkų bei piliečių veiksmus, tačiau ir parodyti tikrąją pareigūnų kasdienybę bei sunkų jų darbą.

2014 08 12 07:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt