antradienis, spalio 20 d.
Politikams – kaltinimai sukčiavimu rinkimuose
tiesa.com

Konservatoriai kaltinami sukčiavimu per praėjusią rinkiminę kampaniją. Aktyvistų teigimu, politikai nedeklaravo jai išleistų tūkstančių svarų sterlingų. Patys konservatoriai tokius kaltinimus griežtai neigia.

Pačių konservatorių aktyvistai apkaltino partiją melagingos informacijos skleidimu, esą jie nusižengė taisyklėms ir tai nuslėpė. Greggas ir Louise Kinselliai, dalyvavę kelių apygardų rinkimų kampanijose, teigia, kad konservatoriai nepaskelbė išlaidų savanorių gabenimui iš vienos vietos į kitą.

Žurnalistinis Channel 4 tyrimas taip pat atskleidė, kad politikai nedeklaravo išlaidų savanorių kelionėms bei apgyvendinimui. Konservatorių atstovai kategoriškai neigia nuslėpę išlaidas ir tikina, kad minėtieji savanoriai dirbo ne jų rinkimų kampanijoje, o „skleidė žinutę visuomenei“.

Politikų teigimu, autobusais po visą šalį važinėjantys savanoriai – kiekvienos partijos išbandytas rinkiminės kampanijos būdas, tačiau šios išlaidos neįtraukiamos į bendras, skirtas kampanijai, esą, jas apmoka valstybė. Autobusais keliavę žmonės, konservatorių teigimu, neagitavo skirtingose apygardose, o tik pranešė apie konkrečias rinkimuose dalyvaujančias partijas.

Tuo tarpu Kinsellių šeima tvirtina priešingai, mat jie patys važinėjo minėtais autobusais ir kiekvienoje aplankytoje apygardoje agitavo už konservatorius.

„Neketinu meluoti apie tai. Ne, mes ne tik skleidėme žinutę apie rinkimuose dalyvaujančias partijas. Jie meluoja pasakodami apie tai, ką mes darėme. Mes beldėmės žmonėms į duris. Jaučiuosi lyg apgaudinėdama ir man tai nepatinka. Važiavome tuo autobusu ir žinome, kas vyko. Mes žinojome, ką darome ir jie žinojo, ką mes darome“, - Channel 4 sakė konservatorių aktyvistė.

Savanoriai autobusais apkeliavo 29 apygardas prieš pat rinkimus ir tiesiogiai agitavo už konservatorius. Kadangi aktyvistai rėmė vietos kandidatus, išlaidos turėjo būti deklaruotos, tačiau taip nepadaryta. Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl 20 dabartinių parlamentarų veiklos.

2017 03 10 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt