pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Politikas siūlo įvesti naują mokestį
tiesa.com

Paaiškėjus, jog nacionalinę sveikatos tarnybą (NHS) kamuoja rimti finansiniai rūpesčiai, siūloma ją gelbėti papildomai apmokestinus JK gyventojus.

Praėjusią savaitę atskleista, jog NHS vadovybė planuoja didžiulius išlaidų apkarpymus: planuojama mažinti bendrosios praktikos gydytojų ir kitų specialistų skaičių, uždaryti nemažai gydymo įstaigų.

Tokios priemonės – vienintelės ir neišvengiamos, mat veikiant pagal dabartinę sistemą NHS biudžete jau 2020-2021 metais bus 20 mlrd. skylė.

Tačiau kai kurie politikai mano, jog yra ir daugiau priemonių sistemai gelbėti. Buvęs sveikatos ministras Danas Poulteris siūlo kitus krizės sprendimo būdus ir premjerei Theresai May pataria sistemą nuo griūties gelbėti įvedus naują sveikatos bei rūpybos mokestį gyventojams.

„Priemonių reikia imtis nedelsiant, o tai – paprasčiausias būdas. Nereikėtų naujo mokesčio, tiesiog padidinti nacionalinio draudimo (national insurance) tarifą. Tokiu būdu visuomenė turėtų balsą sprendžiant su NHS susijusius klausimus, nes dabar ši teisė priklauso išimtinai politikams“, – sakė D. Poulteris, ministro pareigų atsisakęs pernai.

Praėjusi vyriausybė, kurios narys buvo ir D. Poulteris, prieš pernykščius rinkimus buvo paskelbusi ir rengėsi įgyvendinti manifestą, pagal kurį būtų įvestos tam tikros mokesčių lubos kiekvienam gyventojui – sumokėtų mokesčių sumai pasiekus tam tikrą lygį (72 tūkst. svarų sterlingų) iš jo pinigų rūpybai ir sveikatos apsaugai daugiau nebūtų reikalaujama.

Tačiau po rinkimų valdantieji suprato, jog pinigų tam nėra. Todėl už sveikatos apsaugą ir rūpybą D. Poulteris įtikino planus atidėti iki 2020 metų.

Naujas mokestis, anot jo, būtų nuolatinis ir užtikrintas finansavimo šaltinis sistemai, todėl jį reikia įvesti kuo greičiau.

NHS ištiko krizė

Deportuojamos paauglės laiškas T. May širdies nesuminkštino

2016 08 28 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt