trečiadienis, birželio 3 d.
Pradinukai bus maitinami nemokamai
tiesa.com

Nuo kitų metų rugsėjo Didžiosios Britanijos vyriausybė nusprendė pasiūlyti nemokamus pietus visiems pradinių klasių mokiniams. Iki šiol šia privilegija galėjo naudotis tik mažas pajamas gaunančių šeimų vaikai.

Visgi toks politikų žingsnis ne tik sulaukė pritarimo, bet ir pasipiktinimo, nes iš biudžeto pareikalaus net 600 mln. svarų per metus. Tuo tarpu iniciatyvos šalininkai teigia, kad kiekviena pradinukų šeima dėl to galės sutaupyti bent 437 svarus per metus, kuriuos iki šiol turėdavo išleisti vaikų pietums.

Nemokami pietūs bus užtikrinami visiems 5-7 metų vaikams, lankantiems mokyklą, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Pasak švietimo specialistų, mokyklų mokiniai, kurie turi galimybę pavalgyti karštus pietus, paprastai pasižymi ir geresniais akademiniais rezultatais.

Skaičiuojama, kad nuo 2014 m. rugsėjo nemokamus pietus gaus dar 1,5 mln. vaikų visoje Jungtinėje Karalystėje. Kol kas tokia parama naudojasi 400 tūkst. vaikų iš skurdžių šeimų. Šio pokyčio kritikai pareiškė, kad vyriausybė neteisingai panaudoja viešuosius finansus, nes be išimties rems ir tas šeimas, kurioms pagalba realiai nereikalinga.

2013 09 18 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt