šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Prekyba žmonėmis: pora fiktyvioms santuokoms pardavinėjo lietuvaites
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) teismas paskelbė nuosprendį prekybos žmonėmis byloje, kurioje pagrindiniai įtariamieji yra jauna lietuvių pora. Lietuvės merginos buvo vežamos į JK tam, kad čia priverstinai dirbtų prostitutėmis ar būtų parduotos fiktyvioms vedymos su nepažįstamais vyrais.

26-erių Vita Ramonaitė ir jos vaikinas, 33-ejų Robertas Čiužas lietuvėms Anglijoje pažadėdavo gerai apmokamą darbą, tačiau atvykus į šalį atimdavo dokumentus bei pinigus ir prievarta neleisdavo pabėgti.

Paskelbus nuosprendį trijų vaikų motina iš rytų Londono, Redbridge rajono prapliupo ašaromis. Moteris nuteista 10 metų kalėti.

R. Čiužas nuteistas šešeriems metams kalėjimo, tačiau ši bausmė bus pridėta prie lapkritį gautų devynerių metų už tai, kad užpuolė ir sumušė nėščią V. Ramonaitę. Po užpuolimo moteris kūdikį prarado.

Teime taip pat penkeriems metams kalėjimo buvo nuteistas Hussain Ali Rezaie iš Afganistano, kuris už £2500 bandė nusipirkti lietuvaitę žmoną ir taip išvengti deportacijos.

Kaip skelbė express.co.uk., viena iš daugelio poros aukų pasakojo, kad pažadėjus gerą darbą ir atlygį, kitos gaujos apgaule buvo atvyliota į Peterborougho miesta. Merginą bandytą parduoti kaip fiktyvią žmoną, o nepavykus ji pateko į V. Ramonaitės ir R. Čiužo rankas, kurie privertė moterį dirbti prostitute.

Už kiekvieną klientą merginai buvo liepta prašyti £20. Kol ši žiemą stovėdavo ant kelio netoli degalinės, pora ją stebėdavo pasislėpę šiek tiek nuošaliau pastatytame automobilyje. Atlikus „darbą” iš merginos pinigai buvo tuoj pat atimami.

V. Ramonaitė teigė, kad gaujos nare tapo per prievartą. Jos advokatė Southwark karūnos teisme aiškino, kad taip moteris norėjo užsidirbti pinigų ir atsiimti Lietuvoje vaikų namuose paliktą vaiką. Tuo tarpu teismo eigoje paaiškėjo, kad į JK parduoti ji atvežė netgi savo seserį. 

2015 08 14 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt