pirmadienis, balandžio 6 d.
Prieš 12 metų dviratį pavogęs vyras į laisvę vis dar neišėjo
tiesa.com
Mancherster Evening News
Wayne'as Bellas

Vyras, už grotų būdamas 17-kos patekęs už tai, kad trenkė kitam asmeniui ir pavogė iš jo dviratį, net praėjus 12 metų vis dar atlieka bausmę ir nežinia kada išeis į laisvę. Per tą laiką dabar 29-erių Wayne’as Bellas matė, kaip iš kalėjimo paleidžiami žudikai, prievartautojai ir kiti gerokai sunkesnius nusikaltimus įvykdę asmenys.

„Bausmė tikrai neatitinka nusikaltimo, – sakė vyro tėvas Carlas. – Jis neturėjo progos susikurti geresnio gyvenimo. Laisvėje šiuo metu yra daugiau panašiai kaip jis pasielgusių žmonių, tačiau jie jau sukūrė šeimas, augina vaikus. Rodos, jam niekada nebuvo suteikta proga.“

Wayne’ui buvo skirta bausmė, žinoma kaip IPP. Tai reiškia, kad vyras turi įtikinti lygtinio paleidimo pareigūnus, jog jis nekelia grėsmės visuomenei ir gali būti paleistas į laisvę. Ši bausmė daugiau nebetaikoma, nes buvo pripažinta neteisinga.

Iš Stockporto kilęs vyras būdamas 14-os susidėjo su netinkamais žmonėmis, buvo išmestas iš mokyklos. Po trejų metų jis užsipuolė kitą berniuką ir atėmė iš jo dviratį.

Wayne’as – vienas iš beveik 9000 žmonių, kuriems buvo skirta tokia bausmė dar iki tol, kol ši buvo pripažinta neteisinga. Dažniausiai ši bausmė skiriama nuolatiniams smurtautojams, seksualiniams nusikaltėliams, kurie ir išėję į laisvę gali kelti grėsmę. Tačiau į IPP tinklą pateko ir keletas smulkių nusikaltėlių.

Europos Sąjungai nustačius, kad tokia bausmė pažeidžia žmogaus teises, mat kaliniams nebuvo suteikta proga lankyti kursų, padėsiančių pakeisti jų elgesį ir įrodančių, kad jie daugiau nebenusikals. Nepaisant to, dar beveik 2500 asmenų kalėjimuose atlieka būtent IPP bausmę.

Wayne’o šeima teigia, kad neaiški vyro ateitis ir nežinia, ar jis dar kada nors išeis į laisvę, tapo priežastimi, dėl ko jis įkalinimo įstaigoje įsivėlė į muštynes su kitais nuteistaisiais. Tai, vyro tėvų nuomone, dar labiau atitolino laisvę.

„Iš pradžių jis manė, kad į laisvę išeis gan greitai, kalėjime lankė sporto salę, rašė pozityvius laiškus mums ir pareigūnams, prašant jį paleisti, – paskaojo Wayne’o tėvas. – Tačiau dabar jam tai neberūpi. Jis nenori gyventi laisvėje. Dėl to kaltinu tik sistemą, valdžią, kuri puikiai žino, kas vyksta.“

2019 04 09 09:00
Spausdinti