šeštadienis, kovo 6 d.
Privertė atskleisti, kam moka daugiau
tiesa.com

Iki trečiadienio tūkstančiai didžiausių Jungtinės Karalystės kompanijų privalėjo pateikti duomenis apie skirtumus tarp atlyginimų, mokamų vyrams ir moterims.

Tokia prievolė teko 9 tūkst. šalies įmonių, kuriose dirba 250 ir daugiau darbuotojų. JK premjerė Theresa May tikino, kad pateiktus duomenis „nepatogu“ skaityti, tačiau tai daryti reikėjo.

„Tai buvo būtina ginant ne tik moterų teises – visa visuomenė kenčia, kol tie skaičiai neatskleisti“, – sakė vyriausybės vadovė.

Duomenys rodo, kad net 78 proc. darbdavių vyrams už tuos pačius darbus moka daugiau, 13 proc. kompanijų moterys uždirba daugiau nei vyrai, nors jiems patikėtos vienodos atsakomybės. Likusiose tarp lyčių skirtumų šiuo atžvilgiu nėra.

Didžiausi skirtumai – pigių skrydžių bendrovėje „Ryanair“, kurioje vyrų ir moterų atlyginimai kai kuriais atvejais skiriasi net daugiau nei 70 proc., daugiau kaip dešimtadaliu skiriasi vyrų ir moterų atlyginimai finansų sektoriuje, elektros ir dujų tiekimo kompanijose, statybose, kalnakasyboje, švietimo ir mokslo įstaigose, viešųjų ryšių kompanijose.

Ilgalaikėje vyriausybės strategijoje numatyta šiuos skirtumus mažinti ir galiausiai garantuoti specialistams vienodą atlygį, nepriklausomai nuo jų lyties.

2018 04 04 13:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt