pirmadienis, liepos 13 d.
Prognozės pildosi? Japonai masiškai atleidžia darbuotojus JK
tiesa.com

Nos pernai kompanija „Fujitsu“ uždirbo didžiulį pelną, japonai atleidžia daugiau nei dešimtadalį savo darbuotojų Jungtinėje Karalystėje, manoma, kadc šį žingsnį paskatino „Brexit“.

Trečiadienį pranešta, jog kompanija kitų metų sausį atsisveikins su 1800 darbuotojų, mažinami etatai „Fujitsu“ biuruose Londone, Manchesteryje, Belfaste, Bracknelle, Crewe, Derryje, Stevenage, Wakefielde ir Warringtone.

Iš viso informacinių technologijų srities milžinė, taip pat užsiimanti oro kondicionierių gamyba, JK yra įdarbinusi 14 tūkst. darbuotojų. Japonai informavo, jog šie atleidimai yra kompanijos vidinės pertvarkos dalis „kad išliktų konkurencinga rinkoje“.

Šis „Fujitsu“ žingsnis nustebino, mat kompanija dirba pelningai, o pernai jos pelnas JK siekė net 85,6 mln. svarų sterlingų.

„Tai nėra geros naujienos šalies ekonomikai. „Fujitsu“ pernai uždirbo didžiulį pelną mūsų šalyje ir mes nesuprantame šių atleidimų priežasties“, – sakė didžiausios JK profesinės sąjungos „Unite“ atstovas Ianas Tonksas.

Kompanijos prezidentas Tatsuya Tanaka dar prieš referendumą sakė, jog pasitraukimas iš ES turėtų negatyvias pasekmes tarptautiniam verslui Jungtinėje Karalystėje. Tą patį pakartojo ir kiti dideli japonų darbdaviai JK – „Nissan“ bei „Hitashi“.

Apie savo personalo perkėlimą iš Londono į kitas ES šalis dėl „Brexit“ yra pranešę ir tarptautiniai finansų rinkos milžinai.

JK net po „Brexit“ mokės Europai?

Imigrantai planuoja masinį boikotą

2016 10 12 12:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt