penktadienis, spalio 7 d.
Prokuratūra prašo įkalinti manekenės D. Didžiūnaitytės byloje teisiamus kaltinamuosius
BNS
Dovilė Didžiūnaitytė, Ričardas Pinikas

Klaipėdos apygardos prokuratūra antradienį beveik ketveriems metams paprašė įkalinti manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje teisiamus Ričardą Piniką ir Aivarą Miltenį.

Išžaginimu kaltinamam mediko išsilavinimą turinčiam A. Milteniui prašoma skirti realią trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tokią pat bausmę prašoma skirti dėl fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir poveikio liudytojui teisiamam prodiuseriui R. Pinikui.

Praėjus beveik penkeriems metams nuo manekenės D. Didžiūnaitytės žūties bylos nagrinėjimas teisme eina į pabaigą.

Po prokurorės pasisakymo, teisme turėtų kalbėti kiti proceso dalyviai – nukentėjusios šeimos advokatas, kaltinamųjų gynėjai.

2017 metais iš 14 aukšto viename uostamiesčio viešbutyje iškritus D. Didžiūnaitytei, kaltinamaisiais tapo anksčiau minėti vyrai.

Per posėdį teisme parodymus davė abu kaltinamieji, tačiau į klausimus atsakyti atsisakė.

„Elgesys, kurį demonstruoja kaltinamieji viso bylos nagrinėjimo metu, akivaizdžiai rodo, kad jie nesigaili, nesupranta atsakomybės“, – žurnalistams sakė nukentėjusiųjų advokatas Gintaras Černiauskas.

Byla teismą pasiekė beveik po trejų metų po nelaimės – 2020 metų pradžioje.

Merginos kūne aptikta narkotikų pėdsakų – kokaino bei vadinamojo prievartavimo narkotiko oksiko.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių nusikaltimų buvo nutrauktas.

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.

Byla nagrinėjama neviešuose posėdžiuose.

2022 09 13 12:53
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt