penktadienis, kovo 5 d.
Protesto mitingas Minske sekmadienį pritraukė šimtus tūkstančių žmonių, truko 5 valandas
Alfa.lt

Baltarusijos opozicinė žiniasklaida sekmadienį vakare pranešė apie taikios protesto akcijos šalies sostinėje dalyvių pirmuosius sulaikymus.

„Pirmieji areštai. Netoli GUM (Valstybinės universalinės parduotuvės – red.) iš baltos spalvos mikroautobuso iššokę teisėsaugos pareigūnai sugriebė kelis žmones ir nutempė juos į mikroautobusą. Minia pasipiktino“, – praneša „Laisvės radijo“ Baltarusijos skyrius.

Kaip jau buvo skelbta, jau septintą dieną po Baltarusijos prezidento rinkimų Minske vyksta protesto akcijos dėl abejotinų jų rezultatų.

Šimtai tūkstančių žmonių sekmadienį susirinko į Baltarusijos sostinės centre surengtą dar vieną taikų protesto mitingą dėl abejotinų prezidento rinkimų rezultatų.

Mitingas prasidėjo prie paminklo „Minskas – didvyrių miestas“ 14 valandą, į kurį Baltarusijos sostinės gyventojai rinkose šeimomis – su vaikais. Protestuotojai, nešini baltai raudonų vėliavų, gėlių, balionų stengėsi netrukdyti eismui gretimose gatvėse, o pravažiuojančių automobilių vairuotojai juos sveikino bei sustoję siūlė geriamo vandens, Minske tvyrant beveik 30 laipsnių karščiui.

„Mūsų skaičiavimais, keli šimtai tūkstančių žmonių susirinko į protesto akciją. Vaizdo įrašas neatspindi viso vaizdo – paminklo aikštėje tiesiog pritrūko vietos, o būriai žmonių užpildė visas gretimas teritorijas“, praneša portalas tut.by.

„Laisvės radijo“ liudininkai tvirtino, kad akcijos dalyvių skaičius viršijo 400 tūkstančių.

Akcijoje dalyvavo ir buvusios kandidatės į prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos sąjungininkė Marija Kolesnikova.

„Tai yra grandioziniai dalykai! Baltarusijos žmonės yra neįtikėtini! Jie įrodo, kad jie teisėtai priklauso daugybei Europos tautų“, – pareiškė M. Kolesnikova.

Paklausta, ką opozicija ketina daryti toliau, atsižvelgiant į tai, kad šalies prezidentas Aliasandras Lukašenka neketina atsistatydinti, ji atsakė: „Jis nebėra mūsų oponentas“.

Protestuotojai skandavo šūkius, reikalaudami A. Lukašenkos atsistatydinimo ir per protesto akcijas sulaikytųjų išlaisvinimo.

Tada protestuotojų kolona pajudėjo Nepriklausomybės aikštės link, kur tuo metu jau buvo pasibaigęs A. Lukašenkos šalininkų mitingas. Po kurio laiko beveik visa teritorija, esanti priešais Vyriausybės rūmus, buvo užpildyta protestuotojų, kurie skandavo „Išeik!“.

Valstybės saugumo pajėgos manifestacijai netrukdė, kurios dalyviai po 19 val. pradėjo pamažu skirstytis.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje įvyko rugpjūčio 9 dieną.

Remiantis oficialiais rezultatais, dabartinis prezidentas A. Lukašenka, einantis pareigas nuo 1994 metų, laimėjo rinkimus triuškinama persvara prieš kitus kandidatus.

Paskelbti rinkimų rezultatai sukėlė masinius protestus, kurie tęsiasi iki šiol. Buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių. Nuo ketvirtadienio įvairiose Baltarusijos pramonės įmonėse taip pat prasidėjo taikūs protestai.

2020 08 16 22:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt