sekmadienis, spalio 17 d.
PSO apie pandemijos kilmę: laboratorijos incidento hipotezė – itin mažai tikėtinas paaiškinimas
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pareiškė, kad „visos hipotezės tebėra atviros“, kalbant apie koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos kilmę.

Kinijoje, kur koronavirusas buvo pirmiausia aptiktas, dirbusi PSO misija nenustatė viruso kilmės, tačiau pareiškė, jog kontroversiška teorija, kad infekciją COVID-19 sukeliantis virusas pasklido iš vienos laboratorijos Uhane, iš esmės yra atmestina.

Pasak Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso, ta misija, kuri jau sugrįžo iš Kinijos, atliko „labai svarbią mokslinę užduotį labai sudėtingomis sąlygomis“.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas per spaudos konferenciją sakė: „Buvo iškelta keletas klausimų, ar kai kurios hipotezės buvo atmestos. Pasikalbėjęs su kai kuriais komandos nariais, noriu patvirtinti, kad visos hipotezės lieka atviros, ir jas reikia toliau analizuoti bei tirti.“

„Kai kurie iš tų darbų gali nepatekti į šios misijos kompetenciją. Mes visada sakėme, kad ši misija neras visų atsakymų, tačiau ji pridėjo svarbios informacijos, kuri mus labiau priartina prie viruso kilmės supratimo“, – kalbėjo PSO vadovas.

„Misija leido geriau suprasti ankstyvąsias pandemijos dienas ir nustatyti sritis tolesnei analizei ir tyrimams. Ir toliau dirbsime, kad gautume reikiamą informaciją atsakyti į dar neatsakytus klausimus“, – pridūrė jis.

PSO komandos vadovas Peteris Ben Embarekas per spaudos konferenciją Uhane antradienį atmetė teoriją, kad pandemiją galėjo sukelti iš šio miesto laboratorijos pasklidęs virusas.

„Laboratorijos incidento hipotezė – itin mažai tikėtinas paaiškinimas viruso persimetimui į žmonių populiaciją, – sakė P. Ben Embarekas. – Jos nėra tarp hipotezių, kurias siūlysime tirti ateityje.“

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė besitikintis, kad misijos suvestinė ataskaita bus paskelbta kitą savaitę, o galutinė ataskaita – pateikta per ateinančias savaites.

2021 02 13 08:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt