šeštadienis, sausio 16 d.
PSO: COVID-19 infekcija, sukėlusi pastarąjį protrūkį Pekine, galėjo būti įvežta iš Europos
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekstremalių situacijų direktorius Mike'as Ryanas patvirtino, kad Kinija pateikė informacijos apie naujausią protrūkį sukėlusios koronavirusinės infekcijos padermę ir pareiškė, jog, regis, virusas į Pekiną pateko iš Europos, kadangi atitinka čia paplitusias padermes.

Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje M. Ryanas pažymėjo, kad pandemijos metu „padermės ir virusai paplito po visą pasaulį“.

Pasak jo, daugelis Niujorke užfiksuotų virusų „buvo kilę iš Europos“, tačiau tai nereiškia, kad Europa neabejotinai buvo pirminis virusų šaltinis.

PSO atstovas paminėjo, kad iki šiol atlikta genetinių padermių analizė rodo, jog virusą Kinijos gyventojams perdavė kiti žmonės, o ne tiesiogiai gyvūnai.

M. Ryanas paragino išsamiai ištirti pastarąjį protrūkį Pekine, kad būtų nustatyta, kaip įvežtiniai atvejai sukėlė tokią didelį užsikrėtimų skaičių.

Gruodžio pabaigoje Uhane pirmą kartą buvo nustačius naująjį koronavirusą, pareigūnai spėjo, kad žmonės greičiausiai juo užsikrėtė nuo laukinių gyvūnų, nors ir nebuvo tiksliai nustatyta, kokia tai galėjo būti gyvūnų rūšis.

2020 06 20 09:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt