trečiadienis, spalio 5 d.
PSO Europos skyrius ragina imtis griežtesnių veiksmų dėl naujos viruso atmainos
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina savo nares Europoje stiprinti priemones prieš pandemiją, Jungtinėje Karalystėje plintant naujos atmainos virusui, sekmadienį naujienų agentūrai AFP nurodė organizacijos Europos skyrius.

Už JK ribų apie devynis atvejus, kai žmonės užsikrėtė naujos atmainos virusu, pranešta Danijoje; po vieną atvejį užfiksuota Nyderlanduose ir Australijoje, nurodo PSO.

„Visoje Europoje, kur [virusas] plinta plačiai ir intensyviai, šalims reikia stiprinti savo kontrolės ir prevencijos metodus“, – sakė PSO Europos skyriaus atstovė.

Ši Jungtinių Tautų agentūra taip pat paragino savo nares visame pasaulyje „kiek įmanoma plėsti SARS-CoV-2 virusų sekoskaitą (sekvenavimą) ir skelbti gautus duomenis, ypač tais atvejais, kai randamos tos pačios susirūpinimą keliančios mutacijos“, nurodė atstovė.

Kelios Europos šalys sekmadienį nusprendė sustabdyti visus skrydžius iš Didžiosios Britanijos, kur aptiktas „nekontroliuojamai“ plitęs naujos atmainos koronavirusas.

PSO atkreipė dėmesį į „preliminarius požymius, kad šios atmainos virusas galbūt gali lengviau plisti tarp žmonių", ir į „preliminarią informaciją“, kad ši atmaina gali paveikti kai kurių diagnostinių testų parametrus.

PSO neturi įrodymų, kad naujos atmainos virusas nulemia kitokį ligos sunkumo laipsnį, bet „tai taip pat tiriama“.

2020 12 20 18:28
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt