sekmadienis, spalio 24 d.
PSO leido naudoti „AstraZeneca“ skiepus nuo COVID-19
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) leido naudoti „AstraZeneca“ skiepus nuo COVID-19 ekstremalios padėties sąlygomis, taip atverdama galimybes tiekti šias vakcinas ir kai kurioms neturtingiausioms pasaulio šalims.

„PSO šiandien įtraukė dvi „AstraZeneca“ ir Oksfordo [universiteto] vakcinos nuo COVID-19 versijas į [skiepų, kuriuos leidžiama naudoti] ekstremalios padėties sąlygomis, sąrašą, uždegdama žalią šviesą tiekti šias vakcinas visame pasaulyje per COVAX“, – sakoma PSO pareiškime, paminint tarptautinį vakcinų skirstymo mechanizmą, turintį užtikrinti teisingą skiepų išplatinimą.

Leidimas buvo suteiktas vakcinoms, gaminamoms Indijos serumų institute (SII) ir Pietų Korėjoje.

„Šalys, iki šiol neturėjusios prieigos prie vakcinų, pagaliau galės pradėti skiepyti savo sveikatos apsaugos darbuotojus ir riziką patiriančias populiacijas, prisidedant prie COVAX priemonės tikslo – teisingo vakcinų platinimo“, – sakė PSO generalinio direktoriaus pavaduotoja prieigos prie vaistų reikalams Mariangela Simao.

„Tačiau privalome didinti spaudimą, kad visur būtų patenkinti prioritetinių populiacijų poreikiai ir skatinama prieiga [prie preparatų] visame pasaulyje, – pridūrė ji. – Kad tai padarytume, mums reikia dviejų dalykų – padidinti gamybos pajėgumus ir kūrėjams anksti teikti savo vakcinas PSO įvertinimui.“

Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos programų priežiūros agentūros sąlyginis leidimas leisti platinti minėtas vakcinas pagrįstas turima informacija apie preparatų kokybę, saugumą ir veiksmingumą. Jis yra privaloma sąlyga, kad vakcinos nuo COVID-19 galėtų būti platinamos pasitelkiant COVAX mechanizmą.

PSO patvirtinimas leidžia šalims paspartinti savo farmacijos priežiūros institucijų procedūras, susijusias su COVID-19 vakcinų importu ir platinimu.

Iki šiol PSO tokį leidimą buvo suteikusi tik vakcinai nuo koronaviruso, gaminamai bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“.

Indijoje ir Pietų Korėjoje gaminamos „AstraZeneca“ preparatai sudaro didžiąją dalį COVID-19 vakcinos dozių, numatytų platinimo per COVAX pirmajam etapui.

Vasario 3-ąją paskelbtame platinimo sąraše nurodoma, kaip bus paskirstytos pirmosios 337,2 mln. dozių. Pirmųjų siuntų šalys turėtų sulaukti vasario pabaigoje.

COVAX programoje dalyvauja apie 145 šalys ir teritorijos. Planuojama, kad per šią priemonę paskirstytų vakcinų dozių pakaks iki šių metų vidurio paskiepyti 3,3 proc. visų jų gyventojų.

2021 02 16 15:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt