penktadienis, rugsėjo 30 d.
PSO: nauja koronaviruso atmaina nėra nekontroliuojama
Alfa.lt

Jungtinėje Karalystėje aptikta nauja, užkrečiamesnė koronaviruso atmaina nėra nekontroliuojama ir gali būti suvaldyta naudojant jau esamas priemones, pirmadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija.

„Kai kuriomis prasmėmis tai reiškia, kad turime daugiau dirbti“, – spaudos konferencijoje sakė PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas. – Net jei virusas tapo šiek tiek labiau plintantis, jis gali būti sustabdytas.“

„Taigi, ši padėtis ta prasme nėra nekontroliuojama. Tačiau jos negalima palikti likimo valiai“, – pridūrė jis.

JK sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Metas Hankokas) kiek anksčiau pareiškė, kad nauja koronaviruso atmaina „nekontroliuojama“, o britų pareigūnai sakė, kad jos užkrečiamumas gali būti iki 70 proc. didesnis negu iki šiol plitusių įprastesnių atmainų.

„Šiuo metu taikomos priemonės yra teisingos priemonės“, – sakė M. Ryanas.

„Turime daryti tai, ką darėme, mums gali tekti tai daryti šiek tiek intensyviau ir šiek tiek ilgiau, kad įsitikintume, jog galime suvaldyti šį virusą“, – pridūrė jis.

Maždaug 30 šalių uždarė savo sienas žmonėms, keliaujantiems iš Didžiosios Britanijos ar Pietų Afrikos, kur atsirado naujoji viruso atmaina, kad sustabdytų tolesnį jos plitimą.

2020 12 22 08:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt