sekmadienis, rugsėjo 27 d.
PSO nori būti pakviesta prisidėti prie Kinijos atliekamo tyrimo dėl COVID-19 kilmės
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį išreiškė viltį, kad Kinija ją pakvies prisidėti prie tyrimo, kaip naujasis koronavirusas galėjo persimesti nuo gyvūnų žmonėms.

„PSO norėtų dirbti su tarptautiniais partneriais ir, Kinijos vyriausybei pakvietus, dalyvauti tyrime dėl [koronaviruso] gyvūninės kilmės“, – sakoma PSO atstovo Tariko Jašarevičiaus elektroniniame laiške.

Jis nurodė, kad PSO remiasi prielaida, jog Kinijoje šiuo metu vykdomi keli tyrimai, „siekiant geriau suprasti protrūkio šaltinį“, bet pridūrė, kad „PSO šiuo metu nedalyvauja Kinijoje vykdomuose tyrimuose“.

Mokslininkai mano, kad potencialiai mirtinas virusas persimetė nuo gyvūnų žmogui ir praeitų metų pabaigoje išplito Kinijoje. Daugelio nuomone, šis perdavimas galėjo įvykti viename Uhano mieste veikusiame turguje, kur buvo pardavinėjami egzotiški gyvūnai, įskaitant šikšnosparnius.

Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas kurstė spėliones ir gandus, jog virusas galėjo ištrūkti iš Uhane veikiančios griežtai įslaptintos laboratorijos, nors šią prielaidą daugelis ekspertų atmeta.

PSO taip pat sulaukė D. Trumpo griežtos kritikos. Prezidentas praeitą mėnesį sustabdė šiai organizacijai skiriamą Vašingtono finansavimą, apkaltinęs PSO, kad ji nuvertino COVID-19 protrūkio rimtumą ir pataikavo Kinijai.

Šios Jungtinių Tautų agentūros vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sausio pabaigoje nuvyko į Kiniją su PSO atstovų grupe ir susitiko su šios šalies prezidentu Xi Jinpingu, kad daugiau sužinotų apie atsako į ligos protrūkį priemones.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas anksčiau šią savaitę aiškino, kad ši kelionė atvėrė galimybę vasarį grupei mokslininkų nuvykti į Kiniją ištirti padėties. Šioje komandoje buvo ekspertų iš Kinijos, Vokietijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Nigerijos, Rusijos, Singapūro ir Jungtinių Valstijų.

Tačiau Kinijoje įsibėgėjus tyrimams dėl COVID-19 šaltinio PSO į juos nebuvo įtraukta.

Manoma, kad Pekinas šiuo metu tebesiaiškina „atvejus, kai žmonėms [COVID-19] simptomai 2019 metų pabaigoje pasireiškė Uhane ir jo apylinkėse, imant aplinkos mėginius iš turgaviečių ir ūkių teritorijose, kur buvo nustatyti pirmieji žmonių užsikrėtimo atvejai, taip pat renkant išsamią informaciją, kokia buvo laukinių ir ūkiuose užaugintų gyvūnų, pardavinėtų tuose turguose, kilmė ir pobūdis“, sakė T. Jašarevičius.

Jis pabrėžė, kad viruso kilmės tyrimai yra „būtini, siekiant užkirsti kelią kitoms COVID-19 sukeliančio viruso zoonotinėms pernašoms žmonių populiacijai“.

„PSO toliau bendradarbiauja su gyvūnų ir žmonių sveikatos ekspertais, šalimis ir kitais partneriais, kad nustatytų spragas ir tyrimų prioritetus, siekiant suvaldyti COVID-19 – įskaitant galimą viruso šaltinio Kinijoje išaiškinimą“, – sakė PSO atstovas.

2020 05 02 11:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt