trečiadienis, spalio 5 d.
PSO patvirtino „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), taikydama ekstremalios padėties atveju galiojančią tvarką, ketvirtadienį patvirtino „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną, atverdama kelią viso pasaulio šalims nedelsiant patvirtinti vakcinos importą ir platinimą.

Didžioji Britanija vakcinavimo kampaniją pradėjo gruodžio 8 dieną, o jos pavyzdžiu pasekė Jungtinės Valstijos, Kanada ir ES šalys.

PSO teigimu, „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina yra pirmoji pagal ekstremalios padėties atveju galiojančią tvarką patvirtinta vakcina, nuo tada, kai prieš metus Kinijoje pradėjo plisti koronavirusinė infekcija.

„Tai labai teigiamas žingsnis užtikrinant visuotinę prieigą prie vakcinų nuo COVID-19“, – pažymėjo aukšto rango PSO pareigūnė Mariangela Simao, atsakinga už prieigos prie vaistų užtikrinimą.

„Tačiau noriu pabrėžti dar didesnių pasaulinių pastangų būtinybę, kad vakcinų tiekimas būtų pakankamas patenkinti prioritetinių gyventojų grupių poreikius“, – sakoma jos pranešime.

PSO teigimu, vakcinos patvirtinimas atveria įvairių šalių reguliavimo institucijoms kelią patvirtinti vakcinos importą ir platinimą.

Be to, tai taip pat leidžia JT Vaikų fondui (UNICEF), kuris atlieka svarbų logistinį vaidmenį vakcinų nuo COVID-19 platinimo procese, ir Visos Amerikos sveikatos organizacijai (PAHO) nupirkti vakcinos šalims, kurioms jos reikia.

PSO pakvietė savo ir viso pasaulio ekspertus susipažinti su „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos „saugumo, veiksmingumo ir kokybės“ duomenis bei pasverti jos naudą ir keliamas rizikas.

„Susipažinus su duomenimis padaryta išvada, kad vakcina atitinka PSO nustatytus privalomus saugumo ir veiksmingumo kriterijus ir kad vakcinos nuo COVID-19 naudojimo teikiama nauda atsvers galimas rizikas“, – sakoma pranešime.

2021 01 01 12:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt