pirmadienis, gegužės 25 d.
PSO: per greitas apribojimų dėl COVID-19 panaikinimas gali lemti jos „mirtiną atgimimą“

Pernelyg skubus priemonių, įvestų kontroliuojant koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją, atšaukimas gali lemti naujojo koronaviruso „mirtiną atgimimą“, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė, kad organizacija su šalimis aptarinėja, kokiais būdais galima palaipsniui švelninti karantiną, bet perspėjo, kad skubėti gali būti pavojinga.

„Žinau, kad kai kurios šalys jau planuoja perėjimą nuo likimo namie apribojimo. PSO, kaip ir visi, nori, kad apribojimai būtų panaikinti. Tuo pat metu pernelyg greitas apribojimų panaikinimas gali lemti [COVID-19] mirtiną atgimimą. Kelias žemyn gali būti toks pat pavojingas kaip ir aukštyn, jei bus netinkamai valdomas“, – virtualioje spaudos konferencijoje Ženevoje pareiškė jis.

„PSO kuria strategijas su paveiktomis šalimis, siekdama laipsniškai ir saugiai sušvelninti apribojimus“, – kalbėjo T.A. Ghebreyesusas.

Pasaulyje koronaviruso aukų skaičius artėja prie 100 000.

Naujienų agentūros AFP renkami duomenys rodo, kad nuo gruodžio, kai Kinijoje atsirado šis virusas, pasaulyje užregistruota per 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų.

T.A. Ghebreyesusas palankiai įvertino požymius, rodančius, kad viruso plitimas lėtėja kai kuriose labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiose Europos šalyse – Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Tačiau jis taip pat perspėjo apie „nerimą keliantį viruso pagreitį“ kai kuriose šalyse, atkreipdamas dėmesį į Afriką, kur, jo teigimu, virusas pradėjo plisti kaimo vietovėse.

„Dabar matome [užsikrėtimo] atvejų grupes ir plitimą bendruomenėse daugiau kaip 16 šalių“ tame žemyne, sakė PSO vadovas.

„Mes laukiame rimtų sunkumų jau perkrautoms sveikatos sistemoms, ypač kaimo vietovėse, kuriose paprastai trūksta išteklių, kuriais naudojasi miestai“, – pridūrė jis.

T.A. Ghebreyesusas taip pat perdavė linkėjimus COVID-19 užsikrėtusiam britų premjerui Borisui Johnsonui, kuris išvakarėse buvo perkeltas į įprastą ligoninės palatą iš intensyviosios priežiūros skyriaus.

2020 04 11 16:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt