ketvirtadienis, birželio 24 d.
Puiki galimybė: Lietuvių kalbos studijos su stipendija
tiesa.com
facebook nuotrauka

Galimybė emigrantų vaikams ir anūkams

Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia du konkursus teikti paraiškas 2019 m. lietuvių kalbos ir kultūros kursams. Kursų trukmė – 1 mėnuo.

Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis. Konkurso sąlygas galite rasti Švietimo mainų paramos fondo interneto svetainėje: stipendijos.lt.

Dar vienas konkursas skelbiamas 2019-2020 m. m. dalinėms ir lituanistinėms studijoms: studijų trukmė – 1 arba 2 semestrai. Pirmosios ir antrosios pakopos studentams bus skiriama 380 Eur/mėn., trečiosios pakopos ir rezidentūros studijų studentams – 456 Eur/mėn., o atvykstantiems į lituanistines studijas – 570 Eur/mėn, taip pat bus apmokėtas studijų mokestis. 

http://stipendijos.lt/en/the-call-for-applications-for-2019-2020-short-term-studies-5

Išsamiau su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2016 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. V-690 patvirtinta Valstybės paramos teikimo užsieniečių ir užsienio lietuvių studijoms ir lituanistiniam švietimui Lietuvoje tvarka galima susipažinti teisės aktų registre.

Galimybė mokytojams

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria finansavimą valstybinių stipendijų lituanistinėms studijoms. Studijos yra skirtos užsienio lietuviams mokytojams, kurie dirba su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiaisiais lituanistinio švietimo įstaigose (lituanistinėse mokyklose) užsienyje.

Studijų metu mokytojai turės galimybę pagilinti lietuvių kalbos žinias, tobulinti didaktikos ir ugdymo psichologijos kompetencijas bei įgyti papildomų žinių apie Lietuvos kultūrą, istoriją, šiuolaikinį valstybės gyvenimą ir pan. Numatoma studijų trukmė – 15 kalendorinių dienų.

Užsienio lietuvių tikslinė grupė yra apibrėžiama kaip:

  • Išeivija (Lietuvos Respublikos piliečiai, ne mažiau kaip 3 metus gyvenantys užsienyje, arba užsienio valstybių piliečiai, netekę Lietuvos Respublikos pilietybės);
  • Lietuvių kilmės užsieniečiai (užsieniečiai, kurių bent vienas iš tėvų ar senelių yra ar buvo lietuvis ir kurie save pripažįsta lietuviais).
2019 03 06 11:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt