trečiadienis, sausio 27 d.
Raginama uždrausti imigrantų banko sąskaitų tikrinimą
tiesa.com

Daugiau nei šešiasdešimt Jungtinės Karalystės Parlamento narių bei imigrantus remiančios organizacijos pasirašė peticiją, skatinančią Vyriausybę atsisakyti planų nuo naujų metų pradėti tikrinti imigrantų banko sąskaitas.

Vidaus reikalų sekretorei Amber Rudd skirtame laiške teigiama, kad ši „žalinga” praktika prives prie tūkstančių atvejų, kai bankų sąskaitos bus užblokuotos neturint tam rimto pagrindo bei padidins žmonių finansinį bei emocinį pažeidžiamumą, kurie ir taip gali būti sudėtingoje padėtyje.

Praėjusią savaitę paskelbta daugelį šalyje gyvenančių imigrantų sukrėtusi informacija, kad nuo 2018 metų sausio Jungtinėje Karalystėje įsigalioja tvarka, pagal kurią šalyje veikiantys bankai ir kitos finansų įstaigos privalės patikrinti sąskaitas – ši priemonė neva padės nustatyti imigrantų statusą.

Šiuo metu JK bankuose yra atidarytos apie 76 mln. asmeninių banko sąskaitų, manoma, kad kai kurias iš jų turi ir šalyje nelegaliai gyvenantys žmonės.

Jeigu sąskaita sukels bent menkiausių įtarimų, ji nedelsiant bus uždaryta arba įšaldyta.

Skunde atkreipiamas Vidaus reikalų sekretorės dėmesys, kad tūkstančiams imigrantų gali būti be pagrindo uždaromos arba įšaldomos bankų sąskaitos, o Vidaus reikalų ministerija „pasižymi” neefektyviu reagavimu į apeliacijas bei skundus.

Teigiamam, kad naujos migracijos taisyklės, kuriančios „priešišką aplinką” imigrantams, labiausiai paveiks juodaodžių, aziečių ir kitų etninių mažumų bendruomenes, kurios ir taip yra labiau pažeidžiamos.

Imigrantų banko sąskaitų tikrinimas – jau netrukus

2017 12 20 11:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt