antradienis, rugsėjo 27 d.
Raginimai atstatydinti V. Putiną – maištas ar tik beviltiškas optimizmas?
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas.

Vietos savivaldos deputatai iš 18 Maskvos, Sankt Peterburgo ir Kolpino miestų rajonų paskelbė peticiją, raginančią Vladimirą Putiną atsistatydinti. Tai jau trečias toks raginimas per mažiau nei savaitę, teigia Dailymail.co.uk.

„Manome, kad prezidento V. Putino veiksmai daro žalą Rusijos ir jos piliečių ateičiai. Reikalaujame V. Putino atsistatydinimo iš Rusijos Federacijos prezidento pareigų“, – skelbiama naujausiame pareiškime. Jį paviešino Sankt Peterburgo vieno rajono deputatė Ksenija Torstrem socialiniame tinkle „Twitter“, kuris Rusijoje yra uždraustas.

Po šiuo reikalavimu pasirašė 18 savivaldos tarybų narių iš trijų miestų rajonų.

„Peticijos tekstas yra glaustas ir nieko „nediskredituoja“. Jei esate savivaldybės deputatas ir norite prisijungti, esate laukiamas“, – pridūrė K. Torstrem.

Šis pareiškimas buvo paviešintas po katastrofiškos savaitės Rusijos kariuomenei Ukrainoje, kuri patyrė didžiulių nuostolių po žaibiško ukrainiečių kontrpuolimo Charkivo srityje.

Kaip Alfa.lt jau rašė, Sankt Peterburgo Smolninsko rajono taryba praėjusią savaitę pasiūlė Valstybės Dūmai apkaltinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną valstybės išdavyste, kad jis būtų nušalintas nuo pareigų. Sankt Peterburgo deputatai mano, kad V. Putino sprendimas pradėti Rusijos kariuomenės invaziją į Ukrainos teritoriją kenkia Rusijos ir jos piliečių saugumui.

„Norime parodyti žmonėms, kad yra [demokratinių atstovų], kurie nepritaria dabartiniam kursui ir mano, kad V. Putinas kenkia Rusijai, – kalbėjo Smolninsko deputatas Dmitrijus Paljuga. – Norime parodyti žmonėms, kad nebijome apie tai kalbėti.“

Kremliaus atsakas į tokius iššūkius dažnai būna biurokratinis, kurį lydi represijos. Sankt Peterburgo Smolninsko rajono tarybos nariai praėjusią savaitę buvo iškviesti į policijos apklausas. Pagal ypač griežtus įstatymus, kuriais baudžiama už ginkluotųjų pajėgų ir Rusijos valdžios kritiką, jiems gresia baudos ar net kalėjimas.

Smolninsko administracijos vadovas Grigorijus Rankovas pareiškė, kad grupė, pateikdama peticiją Rusijos parlamento žemiesiems rūmams – Valstybės Dūmai, veikė neteisėtai. Pasak jo, reikalavimas apkaltinti V. Putiną buvo „provokacija“ ir „bandymas diskredituoti“ tarybą.

2022 09 13 12:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt