penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Rekordiniam skaičiui bedarbių gresia netekti pašalpų
tiesa.com

Bedarbių, kuriems gali būti sumažintos pašalpos ar išvis sustabdytas jų mokėjimas, skaičius Anglijoje vis didėja. Vadinamųjų sankcijų pernai susilaukė beveik vienas iš penkių gaunančiųjų bedarbio išmokas.

Jei laimės rinkimus, liberalai užsimojo panaikinti nerašytus reikalavimus darbo biržoms kaip sumažinti nedarbo išmokoms išleidžiamas sumas. Kaip pranešė „The Guardian”, duoti tokį pažadą politikus išprovokavo faktas, kad 18-ai proc. bedarbių buvo pritaikytos piniginės baudos.

Remiantis statiska, 2013-2014 metais iš daugiau nei trijų milijonų prašiusiųjų bedarbio pašalpos, pusšešto šimto tūkstančių, arba 18 proc. pritaikytos finasinės sankcijos. 2012-2013 metais sankcijas patyrė 16 proc. bedarbių, metais prieš tai – 15 proc, o 2008-2009-aisiais taip nubaustų bedarbų buvo vos dešimtadalis.

Sankcijos taikomos tiems bedarbiams, kurie neateina į Jobcenter Plus susitikimus, atsisako jiems siūlomų darbų arba darbą meta be svarios priežasties.

„Ryškus nubaustų bedarbių skaičiaus didėjimas per ketverius metus rodo, kad valstybinė sistema patiria chaosą. Sankcijų skaičius nuo 2009-ųjų padvigubėjo ir pasiekė tokį lygį, kad beveik vienam iš penkių prašančių bedarbio pašalpos, buvo pritaikyta piniginė bauda. Tai tik padidina nuogąstavimus, kad darbo biržoms taikomi neoficialūs Darbo ir pensijų departamento reiklavimai jas verčia iš žmonių atiminėti bedarbio pašalpas,” – sakė liberalų šešėlinė darbo ir pensijų ministrė Rachelė Reeves.

Ji pažadėjo, kad laimėję rinkimus, liberalai atsikratys tokių neoficialių kvotų.

Tačiau Darbo ir pensijų departamentas patikino, kad minėti skaičiai yra paimti iš viešai neprienamos informacijos, mat jos kokybės dar nepatikrino Statistikos departamentas, tad juos reikėtų vertinti atsargiai.

„Darbo ir pensijų departamentas ir toliau kartoja, kad sankcijos yra taikomos tik „mažytei daliai” bedarbių, tačiau šie skaičiai įrodo, kad nuo sankcijų kenčia tikrai ne maža dalis darbo neturinčių žmonių,” – sakė

Glasgow universiteto profesorius Davidas Websteris.

Vis dėlto darbo ministrė Esther McVey pabrėžė, kad moksliniais tyirmais taip pat yra įrodyta, jog bedarbio

pašalpoms taikomos sankcijos priverčia darbo ieškančius žmones greičiau grįžti į darbo rinką.

Anot Darbo ir pensijų departamento, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šiaurinėse šalyse narėse vykdyti tyrimai parodė, jog bedarbio pašalpų sumažinimas 50 proc. padidino darbo paieškas ir atvedė prie sėkmingesnio įsiliejimo į darbą rinką.

2015 02 16 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt