trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Rusija ir Baltarusija aptarė „bendrus veiksmus“ prieš Lietuvą dėl Kaliningrado tranzito
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas

Rusijos ir Baltarusijos prezidentai aptarė galimybę imtis bendrų veiksmų prieš Lietuvą dėl jos įvestų „neteisėtų“ apribojimų Kaliningrado srities tranzitui, pirmadienį pranešė Kremlius.

Vilnius nuo birželio vidurio riboja į ES sankcijų sąrašus patekusių prekių tranzitą į Rusijos anklavą, įsiterpusį tarp NATO narių Lietuvos ir Lenkijos. Šis žingsnis išprovokavo Maskvos įtūžį.

„Buvo atkreiptas dėmesys į situaciją, susijusią su Lietuvos įvestais neteisėtais prekių tranzito į Kaliningrado sritį apribojimais, – rašoma Kremliaus pareiškime. – Atsižvelgiant į tai, buvo aptarti kai kurie galimi bendri veiksmai.“

Komunikatas buvo paskelbtas po Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos derybų.

Su smarkiai militarizuotu Kaliningrado anklavu besiribojanti Lietuva taip pat turi bendrą 680 km ilgio sieną su Baltarusija – pagrindine Kremliaus sąjungininke, suteikusia placdarmą Rusijos kariuomenei per jos puolimą prieš Ukrainą.

Maskva reikalauja atšaukti Lietuvos įvestus apribojimus ir kaltina Briuselį pažeidus 2002 m. susitarimą dėl susisiekimo su Kaliningradu. Dėl šio klausimo vedamos Rusijos ir ES derybos.

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas neseniai pareiškė, kad „blokada“ palietė iki 50 proc. eksklavo importo.

Pasak Minsko, be Kaliningrado, prezidentai taip pat aptarė Maskvos karinę kampaniją Ukrainoje ir „rusiškų energijos išteklių tiekimą Europai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 07 11 17:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt