trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Rusija nepageidaujama čempionate Londone
tiesa.com

Rusijai nebus leista dalyvauti rugpjūtį Londone vyksiančiame Pasaulio lengvosios atletikos čempionate, nes buvo pratęsta šios šalies sportininkų diskvalifikacija dėl dopingo vartojimo, pareiškė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Sebastienas Coe.

S. Coe sakė, kad Rusijos lengvaatlečiai, kuriems 15 mėnesių galiojantį draudimą dalyvauti tarptautinėse varžybose IAAF taryba pratęsė per pasitarimą pajūrio kurorte Kap d’Ajuje šalia Monako, į tarptautinį sportą negalės grįžti iki lapkričio. Dukart 1 500 metrų bėgimo olimpinis čempionas S. Coe kalbėjo po IAFF tarybos susitikimo, per kurį buvo patvirtinta darbo grupės rekomendacija, kad Rusija „nėra pasiruošusi sugrįžimui“.

Rusijos atletai negali dalyvauti tarptautinėse varžybose nuo 2015 metų, paaiškėjus skandalingai informacijai, kad šioje šalyje buvo vykdoma valstybės remiama dopingo programa. Šis draudimas jau buvo pratęstas 2016 metų kovą ir birželį, dėl to Rusijos sportininkai negalėjo dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Darbo grupės rekomendacijose taip pat nustatytos gairės, pagal kurias šalies sportininkai galės grįžti į tarptautines varžybas. Tačiau darbo grupė, „pripažindama kelis teigiamus pokyčius“ per pastaruoju metu Maskvoje vykusius susitikimus su Rusijos lengvosios atletikos federacija (RusAF), taip pat „įvardijo keletą neigiamų pokyčių“, įskaitant „kai kurių rusų sporto pareigūnų nenaudingus viešus komentarus“. Nurodoma, kad RusAF „ir toliau susiduria su praktiniais ir teisiniais sunkumais įgyvendinant preliminarias diskvalifikacijas dėl dopingo, ir ten tebėra labai ribotas sportininkų tikrinimas nacionaliniu lygiu. Be to, esama nerimą keliančių incidentų vykdant patikrinimus.“

Tuo metu nustatytose gairėse teigiama, kad „rusų sportininkų patikrinimai privalo vykti be tolesnių incidentų ar sunkumų“, ir kad RusAF turi imtis „akivaizdžiai objektyvių ir praktiškų žingsnių, kad propaguotų švaraus sporto judėjimą“.

S. Coe savo ruožtu pakartojo IAFF įsipareigojimą suteikti galimybę švariems rusų sportininkams varžytis neatstovaujant jokiai šaliais. „Mūsų prioritetas yra sugrąžinti švarius sportininkus į varžybas, tačiau visi privalome pasitikėti procesu“, – sakė S. Coe per IAAF tarybos. „Švarius rusų sportininkus labai nuvylė jų šalies sistema. Privalome užtikrinti, kad jie būtų apsaugoti ir kad šios saugumo priemonės suteiktų pasitikėjimo likusiam pasauliui, jog rusams grįžus bus vienodos konkurencijos sąlygos“, – sakoma pranešime.

Kol kas jau 35 rusų sportininkai šiemet pateikė paraiškas dalyvauti tarptautinėse varžybose kaip neutralūs sportininkai, priduriama jame. Daugiau kaip 60 rusų sportininkų jau buvo priimti į IAAF tarptautinę tikrinimo programą. Nors šie tikrinimai negarantuoja atletų grįžimo į tarptautinę areną, S. Coe teigimu, tai reiškia, kad pasaulinis valdymo organas suteiks didesnių „garantijų, kad jie pereis ilgalaikę, pripažintą, nepriklausomą ir visiškai su WADA (Pasaulinės antidopingo agentūros) kodeksu suderintą dopingo tikrinimo programą“.

2017 02 08 14:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt