sekmadienis, spalio 24 d.
Rusija veja lauk ES šalių diplomatus
Alfa.lt

Maskva parengė dovaną Europos Sąjungos diplomatijos vadovui Josepui Borrelliui. Penktadienį, jam besilankant Rusijoje, pranešė išsiunčianti Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos diplomatų, esą dalyvavusių demonstracijose, per kurias buvo reiškiamas palaikymas įkalintam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad neįvardytas skaičius diplomatų, „dalyvavusių neteisėtose akcijose, remiantis Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių... paskelbti persona non grata" ir turės artimiausiu laiku palikti šalį.

„Į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Švedijos Karalystės ambasadorius, Lenkijos Respublikos laikinasis reikalų patikėtinis ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados pasiuntinys“, – sakoma URM pranešime.

Ministerija nurodė, kad diplomatams buvo pareikštas protestas dėl Švedijos ir Lenkijos generalinių konsulatų Sankt Peterburge ir Vokietijos ambasados Maskvoje diplomatinių darbuotojų dalyvavimo sausio 23-iąją vykusiuose A. Navalno šalininkų protestuose.

„Buvo pabrėžta, kad tokie jų veiksmai yra nepriimtini ir neatitinka jų diplomatinio statuso“, – sakoma URM pranešime.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas J. Borrellis ketvirtadienį atvyko į Rusiją kelių dienų vizito. Penktadienį jis surengė bendrą spaudos konferenciją su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. 

„Per susitikimą su užsienio reikalų ministru Lavrovu ES užsienio politikos aukštasis įgaliotinis Borrellis sužinojo, kad trys Europos diplomatai bus išsiųsti iš Rusijos“, – sakė atstovas Peteris Stano.

J. Borrelis „griežtai pasmerkė šį sprendimą ir atmetė kaltinimus, kad jie užsiėmė su užsienio diplomatų statusu nesuderinama veikla“, pridūrė P. Stano.

„Šis sprendimas turėtų būti persvarstytas“, – sakė jis.

2021 02 05 19:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt