penktadienis, liepos 1 d.
Rusijos karių maištas: į teismą padavė karinę vadovybę
Alfa.lt
Scanpix
Rusijos nacionalinės gvardijos vadas Viktoras Zolotovas (kairėje) ir Vladimiras Putinas.

Grupė Rusijos karių padavė į teismą kariuomenę, kai jie buvo atleisti iš tarnybos, nes atsisakė kariauti Ukrainoje, praneša Dailmail.co.uk.

Pasak britų leidinio, toks viešas kariškių žingsnis – labai retas Rusijoje. Mažiausiai 25 Rusijos nacionalinės gvardijos „atkaznikai“, kurie nepakluso vadų įsakymui įsiveržti į Ukrainą, į teismą Vladikaukaze padavė Šiaurės Kaukazo apygardos vadą generolą leitenantą Sergejų Zacharovą. Siekiama, kad teismas pripažintų įsakymą dėl jų atleidimo iš tarnybos neteisėtu, nes jis buvo grindžiamas jų atsisakymu vykti į Ukrainą.

Šimtai nacgvardiečių iš mažiausiai 17 miestų ir regionų kreipėsi teisinės pagalbos bei ketina sekti „Vladikaukazo 25-uko“ pavyzdžiu bei pradėti teisines bylas.

Tikrasis „atsisakiusiųjų“ skaičius gali būti kur kas didesnis – kai kuriais vertinimais, nuo 20 iki 40 proc. karių atsisakė dalyvauti V. Putino kare prieš Ukrainą. Daugelis rusų karių teigė, kad nenori žudyti savo kaimynų slavų. Pranešama, kad kruvinos kovos rytiniame Ukrainos Donbaso regione taip pat daugelį atbaidė.

Rusijos nacionalinė gvardija yra „vidaus“ saugumo pajėgos, tiesiogiai pavaldžios Rusijos vadovui V. Putinui. Jos daliniai buvo pasiųsti į Ukrainą karo pradžioje, kai Kremlius manė, kad ukrainiečiai greitai pasiduos Rusijos kariuomenei. Nacgvardiečiai turėjo palaikytų tvarką okupuotose Ukrainos miestuose, tačiau daug jų žuvo, nes papuolė į realius karo veiksmus, o ne vaikė taikius protestus, kaip yra įpratę.

Teisininkai iš daugelio kitų Rusijos miestų ir regionų dirba su daugiau bylų, įskaitant Krasnodaro, Nalčiko, Čerkesko, Samaros, Maskvos srities, Didžiojo Novgorodo, Simferopolio, Novočerkasko, Vladivostoko, Stavropolio, Abakano, Pskovo, Orenburgo, Ulan Udės, Sankt Peterburgo ir Smolensko.

2022 05 06 18:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt