sekmadienis, liepos 3 d.
Rusijos opozicionierius daužo viltis: taip, V. Putinas serga, bet dar ilgai gyvens
Parengė Dominykas Griežė
Alfa.lt
Ilja Ponomariovas

Nors Vladimiras Putinas serga, kaip per pastaruosius kelis karo mėnesius spėliojama tiek Vakaruose, tiek pačioje Rusijoje, dėti viltis į tai, kad Kremliaus šeimininkas greitu metu pasimirs ir karas galbūt baigsis, neverta, sako Rusijos opozicionierius, buvęs Rusijos Valstybės Dūmos narys Ilja Ponomariovas.

Spėlionės apie V. Putino sveikatą, jį kamuojančias onkologines, skydliaukės ligas ir psichikos sutrikimus netyla jau keletą mėnesių, o pats Rusijos prezidentas negaili joms peno – tai jis bendrauja su Prancūzijos prezidentu ar savo kariškiais per didelį atstumą, tai, susitikęs su Sergejumi Šoigu, sėdi keistai įsikibęs stalo. Patinęs kaklas, veidas, eisena – visa tai jau ne kartą leido įtarti Parkinsono ligą, patirtą insultą, anksčiau įvardintas skydliaukės, dabar – kraujo vėžys.

Tačiau I. Ponomariovas, kaip Rusijos opozicionierius 2017 metais lankęsis Vilniuje, teigia, kad į V. Putino ligas nereikia dėti daug vilčių, vietoje to geriau tikėtis Ukrainos kariuomenės sėkmės.

Kaip teigia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN, pasak I. Ponomariovo, nėra jokios informacijos, kad V. Putinas greitu metu mirtų. Nors faktą, kad Rusijos prezidentas serga vėžiu, patvirtina net Ukrainos žvalgyba, interviu „Radio NV“ davęs I. Ponomariovas teigia, kad neverta tikėtis, jog vienerių metų laikotarpyje V. Putinas mirs.

„Jeigu kalbėsime rimtai, yra daug įvairių ženklų, kad V. Putinas serga vėžiu, tačiau tai vis tiek nieko nereiškia. Mes suprantame, kad žmogus gali sirgti ilgą laiko tarpą. Tai, tikėtina, ne mirtina liga. Aš nesitikėčiau, kad jis mirs, išnyks per artimiausius metus. Reikėtų pasitikėti Ukrainos kariuomenės veiksmais, o ne galimybe, kad jis mirs“, – radijui sakė Rusijos opozicionierius.

I. Ponomariovo teigimu, Kremliuje gandai apie V. Putino ligas sklando jau seniai.

„Prisimenu kalbas, kurių būta dar prieš dešimtmetį. Apie jį kalbėta daug. Jis nėra jaunas ir neina jaunyn. Žinoma, kad jis turi įvairių ligų. Mums reikia domėtis, galbūt ta ar kita liga paveiks jį taip, kad V. Putinas praras savo sugebėjimus, tačiau šiandien mes matome, kad tai dar nevyksta. Jis išlieka Rusijos Federacijos prezidentu, kaip bebūtų gaila“, – teigė I. Ponomariovas.

Kalbos apie vėžį

Anot UNIAN, kalbų apie Rusijos prezidento ligas netrūksta – anksčiau būta gandų, kad V. Putinas serga skydliaukės arba žarnyno vėžiu, kad Kremliaus šeimininkas sunkiai serga vėžiu, yra kaip faktą pateikęs „Bellingcat“ tyrėjas Christo Grozevas.

O pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje teigiama, kad V. Putinui buvo atlikta arba greitai bus atlikta operacija, susijusi su jo negalavimais.

Rusijos opozicionierius Markas Feyginas, taip pat anksčiau lankęsis Lietuvoje ir Vilniuje netgi turėjęs keletą bylų su Ispanijoje sulaikytu prorusišku tinklaraštininku Anatolijum Šariju, teigia, kad jokių tiesioginių įrodymų, pagrindžiančių hipotezę apie V. Putiną užklupusią sunkią onkologinę ligą, nėra ir nebus, kadangi tai – viena iš didžiausių Rusijos režimo paslapčių. Tačiau teisybę esą išduoda paties Rusijos prezidento išvaizda. Anot M. Feygino, V. Putinas yra septyniasdešimtmetis, turintis savo ligų kraitį.

Dėl gandų ir kalbų apie blogėjančią V. Putino sveikatą, kyla ir klausimų, kas galėtų būti Kremliaus šeimininko įpėdinis. Anot UNIAN, juo, bent laikinai, galėtų tapti FSB vadovas Nikolajus Patruševas.

2022 05 19 09:27
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt