antradienis, liepos 5 d.
Rusijos žiniasklaidos isterija: toliau grasina Europai branduolinėmis raketomis
Alfa.lt
Stop kadras
„Rossija 1“ pateiktas branduolinių raketų skrydžių laikas

Trys minutės ir 33 sekundės – per tiek laiko iš Kaliningrado Paryžių pasiekti prireiks branduolinėms raketoms, tvirtina propagandinis Rusijos kanalas „Rossija 1“. Apie tai rašo „The Brussels Times“.

„Rossija 1“ „paskaičiavo“, kiek sekundžių prireiks branduolinei raketai „Sarmat“, kuri yra viena naujausių Rusijos branduolinio arsenalo papildymų, kad pasiektų skirtingas Europos sostines: Londonas – 202 sek., Paryžius – 200 sek., Berlynas – 106 sek.

Infografike rodyklės, nukreipiančios iš Kaliningrado į miestus, parodo hipotetinės kelionės trukmę. „Pažiūrėkite į šį vaizdą, skaičiuokite sekundes... Ji jau vietoje! – giriasi Rusijos ruporė Olga Skabejeva. – Viena „Sarmat“ raketa ir baigta: nebėra JK.“

Simuliacija buvo parodyta žiūrimiausioje Rusijos politinių pokalbių laidoje „60 minučių“. Tarp svečių buvo ir parlamentaras Aleksejus Žuravliovas, ekstremistinės proputiniškos partijos „Rodina“ pirmininkas, entuziastingai kalbėjęs apie galimybę prieš Europą dislokuoti raketas „Sarmat“ iš Kaliningrado.

Gryna fantastika

Rusija iš tiesų turi tarpžemynines balistines raketas „Sarmat“, apie kurias buvo kalbama televizijos laidoje, kurios šiuo metu yra galingiausios tokio tipo raketos. Raketos yra Kaliningrade ir skrenda tris kilometrus per sekundę.

Tačiau tai, kad tos raketos gali pasiekti Europos sostines per kelias sekundes ar minutes, yra „gryna fikcija“, „Het Laatste Nieuws“ sakė buvęs pulkininkas ir karo ekspertas Rogeris Housenas.

„Tai teiginys, kuris niekada nebuvo patikrintas, – aiškina jis. – Jie įvykdė paleidimus, kurie buvo sėkmingi, bet prie tos raketos nebuvo prijungtas branduolinis ginklas, todėl sąlygos buvo puikios.“

Jis mano, kad tokie propagandiniai teiginiai yra tik žodžiai, skirti atgrasyti ir kelti grėsmę Vakarams. „Manipuliuoti Vakarų viešąja nuomone yra baisu. Jie nori, kad išsigąstume ir ragintume mūsų politikos formuotojus per daug neskaudinti rusų“, – pabrėžė jis.

2022 05 03 14:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt