penktadienis, birželio 5 d.
„Ryanair“ streikų krizė: papildomų nuostolių 100 tūkst. keleivių kompensuoti nežada
tiesa.com

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ savo „Twitter“ paskyroje atsiprašė 50 tūkst. Belgijos, Ispanijos ir Portugalijos keleivių, kuriems dėl bendrovės darbuotojų streikų buvo atšaukti skrydžiai.

Šią savaitę Didžiosios Britanijos žiniasklaida informavo, kad dėl „Ryanair“ darbuotojų profsąjungos „Forsa“ inicijuotų streikų Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Belgijoje nukentės bemaž 100 tūkst. žmonių.

Kol tarptautinė žiniasklaida nušviečia žodžių karą tarp „Ryanair“ administracijos ir profsąjungos atstovų, dešimtys tūkstančių keleivių suka galvas, kaip išgelbėti sužlugdytas atostogas ar kitokio pobūdžio keliones.

Asmenims, kurių skrydžiai buvo atšaukti, bendrovė siūlo alternatyvius skrydžius arba bilieto kainai tolygios sumos grąžinimą. „Ryanair“ teigimu, bendrovė jau atsakė į 85 proc. keleivių, kurių skrydžiai buvo atšaukti liepos 20 ir 24 d., kreipimųsi.

Tačiau pagal ES reglamentą (EU261) keleiviai, kurių skrydžiai buvo atšaukti dėl oro linijų bendrovės kaltės, turi teisę į kompensaciją dėl patirtų išlaidų. Po įvykių šią savaitę Europos aviacijos reguliavimo organizacijos keleivius, patyrusius nuostolių, ragino nepamiršti kreiptis dėl papildomos kompensacijos. Tačiau „Ryanair“ šiuo klausimu geranoriškumo nedemonstruoja.

Vos tik paskelbus apie vyksiančius streikus, pigių skrydžių bendrovės administracija pareiškė, kad atmes keleivių prašymus kompensuoti patirtas išlaidas. Pasak „Ryanair“, darbuotojų streikai yra „nepaprastoji aplinkybė“ (force majeure), numatyta EU261 reglamente.

„Mes puikiai suprantame EU261 reglamentą. Tačiau šie skrydžiai buvo atšaukti dėl nepaprastų aplinkybių, dėl to bendrovė neprivalo išmokėti kompensacijų. EU261 reglamente nėra numatyta, kad kompensacijos turėtų būti išmokamos, jei skrydžiai buvo atšaukti dėl darbuotojų protestų“, – iš situacijos išsisukinėjo „Ryanair“ administracija.

Trumpai tariant, oro linijų bendrovė laikosi nuostatos, kad streikai yra „nepaprastoji aplinkybė“, kaip, tarkime, galinga audra. O dėl tokios priežasties atšaukus skrydžius, kompensuoti keleivių patirtas išlaidas nėra privaloma.

Šia praktika vadovavosi ir „Air France“ bei „British Airways“ bendrovės, dėl kurių darbuotojų sukilimo buvo atšaukti skrydžiai.

„Priežastis, kurios nebuvo galima išvengti“

EU261 reglamento preambulės 14 dalyje numatoma, kad skrydžius vykdančių oro vežėjų prievolės turėtų būti ribojamos arba jiems turėtų būti taikomos išimtys, kai atšaukiamo skrydžio priežastis yra ypatingos aplinkybės, kurių nebūtų buvę galima išvengti net ir imantis visų pagrįstų priemonių.

„Tokios aplinkybės gali susidaryti pirmiausia šiais atvejais: dėl politinio nestabilumo, meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, pavojaus saugumui, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklos vykdymui“, – vardijama reglamente.

Kita vertus, Europos Teisingumo Teismas (ETT) nurodė, kad nedidelės apimties streikai nėra pateisinama priežastis atsisakyti išmokėti kompensacijas.

Didžiosios Britanijos civilinės aviacijos administracijos atstovas spaudai antrino ETT ir pareiškė, kad oro linijos privalo išmokėti keleiviui papildomą kompensaciją, jei šis nebuvo perspėtas apie atšauktą skrydį mažiausiai prieš dvi savaites.

Apie atšaukiamus skrydžius „Ryanair“ keleivius informavo prieš aštuonias dienas.

Jei kiekvienas per šios vasaros streikus nukentėjęs „Ryanair“ keleivis pareikalautų papildomos kompensacijos, bendrovei tektų išmokėti beveik 30 mln. eurų.

Šaltinis: Alfa.lt

2018 07 26 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt