sekmadienis, sausio 24 d.
„Ryanair“ susitarė su keleivių salonų darbuotojais JK dėl laikino atlyginimų sumažinimo
BNS

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pasiekė susitarimą dėl visų Jungtinėje Karalystėje įdarbintų keleivių salonų įgulų narių darbo vietų išlaikymo mainais už atlyginimų sumažinimą, trečiadienį paskelbė profesinė sąjunga.

Susitarimas, numatantis, kad keleivių salonų įgulų narių atlyginimai bus sumažinti iki 10 proc. ketverius metus, buvo pasiektas su profsąjungai „Unite“ priklausančiais „Ryanair“ darbuotojais po balsavimo.

„Unite“ susidūrė su nepaprastai sunkiomis aplinkybėmis aviacijos sektoriuje“, – pranešime teigė profsąjungos generalinio sekretoriaus padėjėja Diana Holland (Diana Holand).

„Susitarimas su „Ryanair“ rodo, kad bendrovė, spręsdama problemas, laikosi konstruktyvesnio ir mažiau žalingo požiūrio nei daugelis kitų konkuruojančių oro linijų“, – pridūrė D. Holland.

O visai neseniai panašus susitarimas buvo pasiektas Dubline įsikūrusios bendrovės pilotais, kuriems atstovauja profsąjunga „Balpa“. Pagal susitarimą, pilotai sutiko su 20 proc. mažesniais atlyginimais, kad būtų išsaugotos darbo vietos, nors atleidimų galimybė ir nebuvo visiškai atmesta.

Tuo tarpu gegužę „Ryanair“ paskelbė planus atsisakyti 3 000 darbo vietų, nes koronaviruso pandemija sudavė itin skaudų smūgį aviacijos pramonei.

Kiek anksčiau šį mėnesį „Ryanair“ teigė, kad jos keleivių skaičius birželio mėnesį sumažėjo 97 procentais.

2020 metų birželį bendrovė pervežė 400 000 keleivių, palyginti su 14,2 mln. tą patį mėnesį metais anksčiau.

Nors „Ryanair“ pavyko susitarti su darbuotojais, nėra žinoma, kaip elgsis kitos oro linijų bendrovės, įskaitant „British Airways“, kuri paskelbė apie 12 000 darbuotojų atleidimo galimybę.

(Karolis Kavolėlis / Alfa.lt nuotr.)

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 09 11:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt