penktadienis, vasario 26 d.
Rytoj didėja minimali alga
tiesa.com

Nuo balandžio 1-osios Jungtinėje Karalystėje 50 pensų didėja minimalus valandinis atlyginimas, tai teigiamai paveiks apie puspenkto milijono darbuotojų.

Nuo rytojaus minimalus valandinis atlyginimas sieks 7,20 £ vietoje dabartinio 6,70 £. Darbdaviai algą kelti bus priversti mažiausiai 4,5 mln. darbuotojų, kurie šiuo metu JK dirba už minimalų atlyginimą.

40 valandų už minimalią algą per savaitę dirbantiems žmonėms kas savaitę bus priskaičiuoti papildomi 20 svarų sterlingų.  

Tokio vyriausybės žingsnio nauda neabejojama, nors yra ir teigiančių, kad minimalaus atlyginimo didinimas turės ir skaudžių pasekmių: jis esą darbdaviams kainuos milžiniškas papildomas išlaidas ir dėl to teks atleisti nemažai darbuotojų. Vien mažmeninės prekybos sektoriuje su darbu gali tekti atsisveikinti apie 900 tūkst. žmonių, teigia prekybininkus vienijantis Britų mažmeninės prekybos konsorciumas (British Retail Consortium).

Tačiau verslas neigiamomis įžvalgomis dalijasi kasmet prieš kylant minimaliam atlyginimui, o situacija – priešingai – gerėja: sukuriama daugiau darbo vietų.

Maža to, didžiausi darbdaviai – prekybos centrų valdytojai – nelaukė, kol valdžia nurodys kelti algas ir patys moka daugiau nei minimalų atlyginimą. „Aldi“ jau moka mažiausiai 8,40 £, „Lidl“ ir “Morrisons“ – po 8,20 £, „Tesco“ – 7,62 £, o „Sainsbury’s“ – 7,36 £ per valandą.

Minimalai alga per penkerius metus JK pakilo daugiau nei 1 £, pastaruosius dvejus metus jos kilimo šuoliai didesni nei anksčiau. Manoma, kad 2020 metais JK už valandą darbo bus mokami 9 svarai sterlingai.

[2927]

2016 03 31 07:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt