antradienis, rugpjūčio 11 d.
Rytų Anglijoje imigrantus niekinantys nacionalistai išėjo į gatves
tiesa.com

Savaitgalį rytinėje Anglijos dalyje esančiame mieste protestą surengus radikaliesiems nacionalistams šis renginys netrukus virto smurto protrūkiu.

Šeštadienį po pietų eitynes Granthamo miesto centre surengė „Nacionalinio fronto“ rėmėjai. Šios organizacijos ideologija remiasi idėja, kad Jungtinės Karalystės gyventojais gali būti tik baltaodžiai žmonės. Nariai reikalauja uždrausti kitos rasės imigraciją, o šiuo metu gyvenančius – deportuoti.

Organizacija taip pat neigia holokaustą ir tvirtina, kad žydai bando tapti dominuojančia rase žemėje.

Dėl savo požiūrio frontą politikos tyrėjai priskiria fašistams.

Ši organizacija taip pat priešinasi Europos Sąjungai, smerkia homoseksualius asmenis, reikalauja daugiau teisių dirbančiajai klasei, kuriai priklauso baltieji britai.

Šeštadienį Granthame žygiuojančių fronto rėmėjų nariai, iš kurių dalis veidus slėpė po šalikais, taip pat nešėsi plakatus su savo ideologiją skelbiančiais šūkiais ir sustojo miesto centre sakyti kalbų.

Tuomet pasirodė šią organizaciją smerkiančio susivienijimo „Vienykitės prieš fašizmą“ („Unite Against Fascism“) nariai ir tarp abiejų grupių kilo grumtynės, teko įsikišti policijai.

Kol miesto centre vyko neramumai, veiklą nutraukė kone visos prekybos įstaigos.

Sutrikę vietos gyventojai piktinosi, kodėl radikalams buvo leista surengti eitynes tokiame ramiame ir tolerantiškame mieste.

„Kodėl reikia skleisti neapykantą ramiame mieste saulėtą šeštadienio popietę, kai paprasti žmonės išeina į centrą apsipirkti, pabūti kavinėse?

Baisu net pagalvoti, kokią sėklą čia pasėjo nacionalinis frontas. Tikiuosi, kad jokios. Tai šokiruoja. Negalėjau savo dukrai paaiškinti, kas vyksta“, – sakė viena iš gyventojų.

Lincolnshire’o grafystės policijos pareigūnai greitai numalšino susirėmimus, keli asmenys buvo sulaikyti.

„Dėkoju pareigūnams už profesionalumą Granthame. Lincolnshire’as išlieka tolerantiška, svetinga ir saugia grafyste, kurioje nėra vietos neapykantai“, – sakė grafystės policijos atstovas Marc’as Jones’as.

2017 08 21 09:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt