antradienis, rugsėjo 22 d.
Rytų Anglijos kaime – masinė namų griūtis
tiesa.com

Rytinėje šalies pakrantėje ant jūros kranto įsikūrusiame kaime iš savo namų buvo priversti išsikraustyti žmonės – pastatai dėl gamtos šėlsmo pradėjo griūti, jie iki Velykų greičiausiai bus sulyginti su žeme.

Gamta namus iš žmonių atėmė iš Hemsby kaime, esančiame už 20 mylių į Rytus nuo Norwich’o.

Dalis šios gyvenvietės yra išsidėsčiusi išilgai Šiaurės jūros pakrantės, tačiau po itin audringos žiemos įsismarkavusi jūra kaip niekad išplovė pajūrio kopas bei pagrindą, ant kurio stovi namai.

Antradienį užfiksuotos pirmosios namų griūtys, 13 žmonių tądien staiga liko benamiais. Jūrai ir toliau šėlstant nutarta evakuoti dar daugiau gyventojų, aiškiai matyti, kad pastatai liko tiesiog kyboti ant skardžio ir tik laiko klausimas, kada jie nuvirs.

Iš be pagrindo likusių namų ant kopų pabiro įvairūs namų apyvokos daiktai.

Griūtis pakrantėje 2013 metais. Facebook/Heart of East Anglia News nuotr.

Iš viso 13 namų yra netinkami gyventi. Pakrantėje tyrimą atliekančių pareigūnų teigimu, esant tokioms sąlygoms pastatai nugrius iki Velykų dienos – balandžio 1-osios: specialistai nustatė, kad gelbėti jų nėra prasmės.

Be namų likusiems žmonėms laikiną stogą virš galvos suteikė vietos savivaldybė.

Tai jau ne pirmas kartas, kai šiame kaime virsta pajūryje stovintys namai – paskutinį kartą tokia griūtis fiksuota 2013 metais.

Gamta nuosekliai rodo, kad žmogaus sutvertos kliūtys kelio jai nepastos. Nors šis tankiai apgyvendintas pajūrio ruožas nuo jūros yra apsaugotas įvairiomis dirbtinėmis priemonėmis, nuo septintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio stichija krantą naikino taip smarkiai, jog iš 240 čia stovėjusių namų šiandien liko vos 40.

[9474]

2018 03 22 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt