antradienis, balandžio 20 d.
S. Malinauskas: užsienio lietuvių balsai Seimo rinkimuose yra itin svarbūs

Likus vos savaitei iki Seimo rinkimų, naujienų portalas Tiesa.com pasikalbėjo su Skirmantu Malinausku, buvusiu Sauliaus Skvernelio patarėju apie balsavimo svarbą, pandemijos įtaką rinkimams ir lietuvių lūkesčius.

– Kodėl užsienyje gyvenantiems lietuviams svarbu dalyvauti Seimo rinkimuose? Ar visuomenėje paplitusi nuomonė, kad pasaulio lietuvio balsas yra nieko vertas, yra pagrįsta?

– Nemanau, kad „visuomenėje paplitusi nuomonė, jog pasaulio lietuvių balsas nieko vertas“. Lygiai priešingai. Daugeliu atveju tai žmonės, kurie situaciją vertina iš toliau, turi su kuo palyginti, kurie jaučia meilę ir nostalgiją tėvynei. Man pačiam teko moderuoti debatus praėjusiais Seimo rinkimais apygardoje, kur balsavo užsienio lietuviai. Žinau, kad tai itin išsilavinę, reiklūs rinkėjai, kuriems gal sudėtingesni formalumai ir procedūros balsuoti, tačiau jų balsai itin svarbūs.

– Kuo 2020 m. Seimo rinkimai bus kitokie negu praėjusieji, vykę 2016 m.?

– Nėra tokių pačių rinkimų. Keičiasi dalyviai, kontesktas, geopolitinė padėtis, ateities iššūkiai, galų gale keičiasi ir rinkėjai. 2020 m. rinkimai vyks pandemijos metu, tai viena iš naujų aplinkybių.

– Kaip manote, ar COVID-19 pandemija pakeitė lietuvių požiūrį į balsavimo rinkimuose svarbą?

– Mano vertinimu, pandemija yra rizikos veiksnys, kuris skatins likti namuose bent jau vyresnius žmones. Kita vertus, rinkimai didele dalimi lems mūsų artimiausių 4 metų gyvenimus ir tai labai svarbu.

– Pirmą kartą užsienyje gyvenantys lietuviai galės rinkti savo Seimo narį – sukurta Pasaulio lietuvių apygarda. Kaip manote, ar tai paskatins emigrantus balsuoti aktyviau ir labiau įprasmins jų balsą?

– Taip, tai labai sveikintinas sprendimas. Kiek pamenu, 2016 m. debatus moderavau Naujamiesčio rinkimų apygardoje. Turėti atskirą apygardą užsienio Lietuviams labai simboliška ir tai tik didina motyvaciją balsuoti. Ten išrinktas parlamentaras kalbės labai aiškiai užsienio lietuvių bendruomenės balsu.

– Šiemet rinkėjams suteikta balsavimo rinkimuose internetu galimybė. Kaip vertinate tokį sprendimą? Kaip manote, ar toks balsavimo būdas labiau įtrauks lietuvius?

– Balsavimas internetu yra labai patogu ir saugu pandemijos metu. Taip, tai dar viena priežastis dalyvauti rinkimuose.

– Kokiais lūkesčiais šiuo metu gyvena lietuviai?

– Kaip visada – geresnio gyvenimo, atsakingesnės valdžios, didesnio skaidrumo, orios senatvės ir t.t.

– Kokios, jūsų manymu, yra pagrindinės vertybės, kurias turi išsikelti kandidatai į Seimą?

– Sąžiningumas darbuose, kalbose, mąstyme.

– Ačiū už pokalbį.

(Fotobanko nuotr.)

2020 10 05 16:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt