penktadienis, spalio 7 d.
S. Šoigu galimai nušalintas nuo vadovavimo rusų kariams: patys okupantai iš jo juokiasi
Alfa.lt
Scanpix
V. Putinas ir S. Šoigu

S. Šoigu galimai buvo nušalintas iš Rusijos kariuomenės vadovybės dėl neefektyvaus vadovavimo ir rezultatų neteikiančio puolimo Ukrainoje. Taip pat ministro lyderytės stoka išprovokavo ir rusų karių patyčias. Apie tai pranešė britų žvalgyba, remdamasi rusų nepriklausoma žiniasklaida.

Nepriklausoma Rusijos žiniasklaida neseniai paskelbė, kad dėl problemų, patiriamų kare Ukrainoje, gynybos ministras S. Šoigu buvo nušalintas nuo vadovavimo rusų kariams.

Rusų žiniasklaidos duomenimis, nuo šiol valstybės prezidentą Vladimirą Putiną apie karo eigą tiesiogiai informuos karinių operacijų vadai. Apie tai savo tviterio paskyroje paskelbė Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija.

Remiantis žvalgybos duomenimis, Rusijos karininkai ir kariai, turintys tiesioginės karo patirties, nuolatos tyčiojasi iš S. Šoigu. Tai lėmė pastarojo neveiksmingas ir atsainus vadovavimas kariams, esantiems Ukrainoje.

„S. Šoigu jau seniai bando nusikratyti žmogaus, neturinčio rimtos karinės patirties, reputacijos. Didžiąją savo karjeros dalį jis praleido statybų sektoriuje ir dirbdamas nepaprastųjų situacijų ministerijoje“, – komentare teigia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

V. Putino ir S. Šoigu santykiai pasikeitė kardinaliai, jog gynybos ministras nedrįsta prezidento primygtinai reikalauti sprendimų, kuriuos karininkai laiko būtinais.

Liepos mėnesio pradžioje V. Putinas viešai pastatė S. Šoigu į nepatogią padėtį pabrėžęs, kad nelabai kliaujasi jo ataskaitomis.

2022 08 29 17:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt