sekmadienis, liepos 5 d.
Šeima metama iš būsto, nes vyras susirado darbą
tiesa.com

Socialiai remtinus žmones pati valstybė ragina nedirbti ir net slėpti mokesčius. Tokia valstybės politika įsitikinusi viena Alytuje gyvanti šeima, kurios istorija papasakojo „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Reporteris“.

Du nepilnamečius vaikus auginanti Laukevičių šeima teigia atsidūrusi aklavietėje. Paskolui butui bankas neduos, nes per mažai uždirba, o gyventi socialiniame būste jie per daug turtingi. Dviejų nepilnamečių vaikų mama į gatvę iškraustoma todėl, kad jos vyras daugiau uždirba - iki 2000 litų per mėnesį.

socialinio būsto, į kurį šeima įsikraustė vos prieš kelis mėnesius ir vėl greičiausiai teks išsikraustyti, tik kol kas jeigu taip atsitiktų, tai neaišku kur. Mat šeima kito gyvenamojo ploto neturi. Sutartis su savivaldybe baigiasi jau balandį.

„Jeigu būtume žinoję, kad po trijų metų mus iškraustys, tikrai būtume nesikraustę. Verčia žmogų slėpti mokesčius, verčia žmogų nedirbti, gyventi iš pašalpų ir nedrįsti uždirbti vaikams ne tik ant duonos, bet ir ant sviesto, jau nekalbat apie dešrą. Tik pakėlėm galvą, tik pradėjom atsigauti finansiškai ir dabar mus meta atgal į tą duobę. Tikrai ne vienerius metus reikėjo stengtis, kad išsivaduotume“, - pasakojo „Lietuvos rytui“ Gema Laukevičienė.

Šiuo metu šeimai belieka laukti Seimo malonės, nes pasak Alytaus mero Jurgio Krasnicko, savivaldybė vadovaujasi įstatymais. O jais remiantis ir skaičiuojant šeimos pajamas pagal patvirtintą formulę, socialinis būstas šiems žmonėms nebepriklauso.

Kad įstatymuose netvarka susirūpino ir buvusi Seimo pirmininkė, o dabar Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Ji išsiuntė Alytaus merui J. Krasnickui prašymą atsižvelgti į Laukevičių šeimos situaciją ir neiškeldinti iš socialinio būsto. Meras sako, kad Seimui laikas realių darbų imtis, o ne daryti pareiškimus. Tačiau J. Krasnickas, nusižengdamas įstatymui ir suprasdamas Laukevičių šeimą, jų iškeldinimą atidėjo iki liepos mėnesio.

Tikimasi, kad iki to laiko Seimas spės priimti įstatymo pataisas.

2013 03 27 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt