pirmadienis, liepos 13 d.
Šeimos laimėjo teismą prieš pašalpų sumažinimą
tiesa.com

Dėl stuburo neįgalumą turinti moteris ir invalidą anūką auginanti pora Aukščiausiame Jungtinės Karalystės (JK) teisme laimėjo apeliacijas dėl pašalpų sumažinimo.

Teismas nusprendė, kad Vyriausybės nuosprendis sumažinti būsto pašalpas diskriminavo abejus pareiškėjus. Tuo tarpu kitų penkių šeimų apeliacijos buvo atmestos.

Aukščiausiojo teismo nuomone, rajonų tarybos neturėtų įstatymo taikyti visiems vienodai, tačiau atsižvelgti į kiekvienos šeimos situaciją, - skelbė bbc.co.uk.

Už neįgaliųjų teises kovojanti organizacija protestuoja prieš sistemą, pagal kurią subsidijos panaikinamos „laisvą” kambarį nuomojamame socialiniame būste turintiems asmenims. Plačiai šis socialinės paramos sumažinimas vadinamas „miegamojo mokesčiu”.

Pagal 2013 m. priimtą įstatymo pataisą, už vieną nenaudojamą miegamąjį socialinio būsto nuomininkams pašalpos sumažinamos 14 proc., už du ir daugiau – 25 proc.

Darbo ir pensijų departamento teigimu, kiekvienai savivaldybei yra skirtos lėšos, kurios turėtų būti skirtos būtent tokioms šeimoms, kurių situacija neatitinka naujosios sitemos, t.y. atskiras miegamasis yra būtinas dėl sveikatos priežasčių.

Skelbiant teismo sprendimą pripažinta, kad naujoji sistema iki šiol yra taikoma „pernelyg plačiai” ir turėtų būti atsižvelgta į individualias situacijas.

2016 11 10 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt