šeštadienis, liepos 4 d.
Sėkminga kova su terorizmu: sulaikyti keturi įtariamieji
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje (JK) suimti terorizmu kaltinami keturi vyrai. Visos Europos mastu aktyviai su teroristiniais išpuoliais kovojanti operacija šiandien JK pajėgoms buvo itin sėkminga.

Kaip teigė naujienų portalas bbc.com, suimti vyrai yra 38, 32, 33 bei 52 metų amžiaus. Tikima, jog jie susiję su džihadistų grupuote. Kaltinamieji stos prieš Vestminsterio Teismą (ang. Westminister Magistrates Court).

Europos Sąjungos teisinio bendradarbiavimo agentūra “Eurojust” patvirtino, jog šiuo metu sulaikyti dar devyni įtariamieji: šeši Italijoje bei trys Norvegijoje.

Manoma, jog sulaikytieji priklauso “Rawti Shax” grupuotei, kurios pagrindinis tikslas - pasitelkus smurtą nuversti dabartinę Irako valdžią ir pakeisti ją Šarijos vedamu kalifatu. Remiantis Italijos tyrimų duomenimis, ši grupuotė yra įsitvirtinusi Europoje ir veikia per įvairias komunikacijos priemones, ypač internetą.

Mėginant sustabdyti teroristines atakas didžiausios Italijos, Vokietijos, Suomijos, Norvegijos, Šveicarijos bei Didžiosios Britanijos pajėgos mestos tikrinant įvairius pastatus, elektroninius prietaisus bei dokumentus.

Šiaurės Rytų Kovos su Terorizmų padalinio atstovas teigė, jog aiškių kilusios rizikos įrodymų nėra ir panikuoti neverta. Jo nuomone, sėkminga teroristų sulaikymo operacija tik patvirtino, jog vykdomos operacijos yra protingai suplanuotos, o naudojamos priemonės pasiteisina.

2015 11 13 07:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt